Математична модель контакту при терті поверхонь елементів транспортуючих пристроїв
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5563Ключові слова:
шорсткість, випадковий процес, функція зближення, навантаження на мікронерівністьАнотація
Розглянутий контакт двох шорстких поверхонь, профілограми яких моделюються деякими стаціонарними випадковими процесами. Наведена методика визначення зближення поверхонь під навантаженням, навантаження на мікронерівністьПосилання
- Крагельский И.В. Трение и износ [Текст] / И. В. Крагельский. - М., Машгиз, 1968.
- Демкин И.Б. Контактирование шероховатых поверхностей [Текст] / И. Б. Демкин. - М., «Наука», 1970.
- Кордонский Х.Б. Вероятностный анализ процесса изнашивания [Текст] / Х. Б. Кордонский, Г. М. Харач, В. П. Артамоновский, Е. Ф. Непомнящий. - М., «Наука», 1968.
- Витенберг Ю.Р. Оценка шероховатости поверхности с помощью корреляционных функций [Текст] / Ю. Р. Витенберг // Вестник машиностроения. - № 1, 1969.
- Шукайло В.Ф. К расчету на долговечность зубчатых передач при случайных нагрузках [Текст] / В. Ф. Шукайло. - Изв. ВУЗов. – М.: Машиностроение. - № 1, 1961.
- Крагельский И. В. Об усталостной природе износа твердых тел [Текст] / И. В. Крагельский. Вопросы механической усталости. - М.: Машиностроение, 1964.
- Хусу А.П. Шероховатая поверхностей (теоретико-вероятностый подход) [Текст] / А. П. Хусу, Ю. Р. Витенберг, В. А. Бальмов. – Наука. 1975.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олег Викторович Акимов, Виктор Тимофеевич Акимов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.