Оптимальні траєкторії руху точки, що переміщується під впливом відцентрової сили інерції
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5612Ключові слова:
Відцентрова сила інерції, функціонал, рівняння Ейлера, оптимальна формаАнотація
Викладено метод знаходження траєкторії точки, яка мінімізує час руху при дії відцентрової сили інерції (задача про брахістохрону для відцентрової сили). Представлено результати застосування теорії для знаходження оптимальної форми лопатки грунтометателяПосилання
- Семків О.М., Шатохін В.М. Розрахунок робочого органа ланцюгового грунтометального механізму // Міжвідомчий науково-технічний збірник “Прикладна геометрія та інженерна графіка”. Випуск 87.– К.: КНУБА, 2011.–С. 303-312.
- Попова А.М., Шатохін В.М. Дослідження руху частки ґрунту по лопатці: результати комп’ютерних експериментів // XІV Міжнародна науково-практична конференція. Сучасні проблеми геометричного моделювання: Тези доповідей.– Україна, Мелітополь.– 2012.– С. 18.
- Семків О.М., Попова А.М. Дослідження траєкторії руху частки ґрунту після її вильоту з робочої поверхні лопатки роторного ґрунтометальника // XІV Міжнародна науково-практична конференція. Сучасні проблеми геометричного моделювання: Тези доповідей.– Україна, Мелітополь.– 2012.–С. 20.
- Эльсгольц Л.В. Дифференциальные уравнения и вариационное исчисление.–М.: Наука, 1969.– 279 с.
- Геронимус Я.Л., Голинский Б.Л. Вариационные методы решения задач оптимизации: Учеб. пособие.– Харьков: Харьк. авиац. ин-т, 1987.– 114 с.
- Лойцянский Л.Г., Лурье А.И. Курс теоретической механики. В 2-х томах. т. II. Динамика. –М.: Наука, 1983.– 640 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Володимир Михайлович Шатохін, Наталія Володимирівна Шатохіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.