Принципи аеродинамічного проектування зовнішніх форм екомобілю для змаганнь SHELL "ECO-MARATHON"
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5616Ключові слова:
Екомобиль, аеродинаміка, чисельне моделюванняАнотація
У статті розглянуто питання аеродинамічного проектування зовнішніх форм екомобілю. Вказано напрями аеродинамічного проектування. Розглянуто приклади можливих компонувальних схем кузова. Зроблено висновки, вказано переваги та недоліки по кожній компонувальній схемі екомобілю
Посилання
- Katz, Joseph. Race Car Aerodynamics: Designing for Speed [Текст] / Joseph Katz. − 1995. − 224p. – ISBN 0-8376-0142-8.
- . Santin, J.J.The world’s most fuel efficient vehicle: design and development of PAC-Car II [Текст] / J.J. Santin, C.H. Onder, J. Bernard, D. Isler. − 2007. − 326p. – ISBN 978-3-7281-3134-8.
- Авершин, А.Г. Компьютерное моделирование аэродинамических характеристик гоночного автомобиля ХАДИ-31 [Текст] / А.Г. Авершин, В.Г. Солодов // Автомобильный транспорт. Сб. науч. тр. – Х., ХНАДУ. – 2004. – вып.16. – С.228-231.
- Научно-прикладной программный комплекс MTFS® для расчета трехмерных вязких турбулентных течений жидкостей и газов в областях произвольной формы. Сертификат гос. регистр авт. прав, УГААСП, №5921, Солодов В.Г., Стародубцев Ю.В., опубл. 07.16.2002 Бюл. № 32. — 3 с.
- Шлихтинг, Г. Теория пограничного слоя [Текст] / Г. Шлихтинг. – М., Наука, 1974. – 712 с.
- Солодов, В.Г. Моделирование турбулентности. Расчет больших вихрей [Текст] / В.Г. Солодов. Х., ХНАДУ. – 2011. – 168 с. – ISBN5-8360-0243-6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Андрій Геннадійович Авершин, Валерій Григорович Солодов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.