Підвищення ефективності гасіння корабельних пожеж шляхом оптимізації існуючих засобів пожежогасіння
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5626Ключові слова:
оптимізація процесу пожежогасіння, азот, перепад тискуАнотація
Запропоновано спосіб підвищення ефективності гасіння пожежі шляхом застосування азот-вогнегасників та мембранних установок забезпечення систем пожежогасіння азотом, які дозволять розв'язати проблему потреби вітчизняного флоту у сучасному та високоефективному інструменті у системах боротьби з корабельними пожежамиПосилання
- Васюнькин В.В. Живучесть надводного корабля. СПб: ВМорА, 1992. – 346 с.
- Антонов А.В. Теоретичні і практичні питання розроблення сучасних засобів та технологій гасіння пожеж / А.В. Антонов // Проблемы пожарной безопасности. Ликвидация аварий и их последствий: материалы междунар. науч.-практ. конф. НПО по горноспасательному делу «Респиратор»–2002, Донецк, 24 – 25 дек. 2002 г. – Донецк, 2002. – С. 14–15.
- Попов М.А., Комаров О.В. Повышение эффективности тушения пожаров распыленной водой способом вакуумирования помещения / М.А. Попов, О.В. Комаров // Збірник наукових праць, вип. 3(6) – Севастополь: Севастопольський ВМІ ім. П.С. Нахімова, 2004. – С. 115–117.
- Попов М.А., Никитин Е.В. Оптимизация комплекса пожарной защиты кораблей / М.А. Попов, Е.В. Никитин // Живучесть корабля и безопасность на море: материалы ІІІ междунар. науч.-техн. конф. Севастопольський ВМИ им. П.С.Нахимова–2005, Севастополь, 25 – 27 мая 2005 г. – Севастополь, 2005. – С. 30–32.
- Цапко Ю.В. Використання азоту для гасіння та флегматизування горючих середовищ у процесі зберігання целюлозовмісних пакувальних матеріалів / Ю.В. Цапко, В.М. Жартовський, І.Г. Маладика, К.І. Соколенко // Науковий вісник УкрНДІПБ. Наук. журнал – К.: УкрНДІПБ МВС України, 2008. – № 2(18). – С. 70–76.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Юрий Павлович Мосейчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.