Взаємодія електромагнітного випромінювання з нанопокриттями
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5711Ключові слова:
електромагнітне випромінювання, нанопокриття, імпедансний методАнотація
Розглянуто взаємодію електромагнітного випромінювання (ЕМВ) з плоско-неоднорідними шарами (покриттями), що поділяють два однорідних діелектричних півпростори. Для визначення коефіцієнтів відбиття і прозорості використовується імпедансний метод. Проведено аналіз отриманих результатів і показана фільтруюча властивість шаруватих нанопокриттівПосилання
- Бреховских, Л.М. Волны в слоистых средах [Текст] / Л.М. Бреховских – М.: Наука. – 1973. – 343 c.
- Кириченко, О.В. Электромагнитные и акустические волны в слои-стых органических проводниках: обзор [Текст] / Кириченко О.В., Песчан-ский В.Г. // Физ. низ. температур. – 1999. – Т. 25, № 12.
- Стреж, П.Е. К теории распространения электромагнитных волн в слоистых средах [Электронный ресурс] / Вестник Российского Университета Дружбы Народов. – Режим доступа: www/ URL: htpp: vestnik.sci.pfu.edu.ru. – 2002. – С. 116-118.
- Лерман, Л.Б. Взаємодія електромагнітного випромінювання з металевими наношарами на поверхні твердого тіла [Текст] / Л.Б. Лерман, М.О. Лющенко, Я.С. Криворучко // Поверхность. – 2009. – Вип. № 1(16). – С. 271- 277.
- Лерман, Л.Б. Особенности взаимодействия электромагнитного из-лучения с малыми частицами и их ансамблями: теоретические аспекты [Текст] / Лерман Л.Б., Грищук Е.Ю., Шкода Н.Г., Шостак С.В. // Успехи физики металлов. – 2012. – Т. 13, № 1. – P. 71-100.
- Jonson, P.B. Optical Constants of the Noble Metals [Тext] / P.B. Jonson, R.W. Christy // Phys. Rev. B. – 1972. – V. 6, No. 12. – P. 4370-4379.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Наталія Григорівна Шкода, Сергій Володимирович Шостак, Яніна Сергіївна Криворучко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.