Динамічна модель прогнозу стану атмосфери тупикових вибоїв шахт
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5762Ключові слова:
шахта, вентиляція, граф, провітрювання, вироблення, моделюванняАнотація
У статті розглянуті основні проблеми в сфері автоматизованого керування вентиляцією на гірничодобувних підприємствах, проведено аналіз найбільш популярних систем контролю шахтної вентиляційної мережі (УТАС, Granch), виявлено їх переваги і недоліки. На базі проведеного аналізу розроблена динамічна модель прогнозу стану атмосфери тупикових вибоїв шахтПосилання
- Типовое руководство по оборудованию и эксплуатации унифицированной телекоммуникационной системы диспетчерского контроля и автоматизированного управления горными машинами и технологическими комплексами (УТАС) в угольных шахтах. – 100 c.
- Granch МИС – многофункциональная свободно конфигурируемая измерительная система: официальный сайт НПФ «Гранч» [Электронный ресурс]: – 2009. – Режим доступа к странице: http://www.granch.ru.
- Уголь Донбасса, Доступ: http://coal.in.ua/gornoe-delo/ventiljacija-osvewenie-i-vodootliv/2261-sostav-i-svojstva-rudnichnogo-vozduxa.html (доступен с 2011).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Алексей Николавич Шушура, Руслан Валериевич Добров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.