Компенсація реактивної потужності методом Нелдера-Міда в несиметричній системі електропостачання
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5781Ключові слова:
алгоритм оптимізації, симетруючі конденсатори, реактивна потужністьАнотація
Розроблена віртуальна модель несиметричної трифазної системи живлення з активно-індуктивним навантаженням та компенсуючими конденсаторами, що з’єднані по схемі трикутник. Із використанням алгоритму оптимізації Нелдера-Міда сумарна величина реактивних потужностей у фазах була зведена практично до нуля, а струми живильної мережі стали симетричнимиРозроблена віртуальна модель несиметричної трифазної системи живлення з активно-індуктивним навантаженням та компенсуючими конденсаторами, що з’єднані по схемі трикутник. Із використанням алгоритму оптимізації Нелдера-Міда сумарна величина реактивних потужностей у фазах була зведена практично до нуля, а струми живильної мережі стали симетричнимиПосилання
- Глушков В. М., Грибин В. П. – Компенсация реактивной мощности в электроустановках промышленных предприятий. М.: Энергия, 1975. – 104 с.
- Жежеленко И. В. Показатели качества электроэнергии на промышленных предприятиях. М.: Энергия, 1977, 125 с.
- Железко Ю. С. Компенсация реактивной мощности и повышение качества электроэнергии. – М.: Энергоатомиздат, 1985. – 224 с.
- Минин Г. П. Реактивная мощность. – М.: Энергия, 1978. – 88 с.
- Статические компенсаторы для регулирования реактивной мощности. Под ред. Р. М. Матура: Пер. с англ. – М.: Энергоатомизат, 1987. – 160 с.
- Супрунович Г. – Улучшение коэффициента мощности преобразовательных установок.: Пер. с польск. – М.: Энегоатомизат, 1985. – 136 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Екатерина Валериевна Ягуп
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.