Комплексний метод знезаражування йонами срібла в умовах кавітаційного перемішування
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.5845Ключові слова:
Гідродинамічна кавітація, Escherichia coli, знезаражування, йони срібла Ag(І)Анотація
Вивчено знезаражуючу дію йонів Ag(I) на санітарно-показникові мікроорганізми Escherichia coli в умовах гідродинамічної кавітації. Встановлено, що кавітаційні ефекти інтенсифікують дію малих концентрацій Ag(І) (0,005 і 0,01мг/дм3) за рахунок синергічного ефектуПосилання
- Гащин, О.Р. Особенности кинетики обеззараживания воды, содержащей E.coli в условиях гидродинамической кавитации / О.Р. Гащин, Т.Н. Витенько // Химия и технология воды.–– 2008. –– №5 –– С.56––575.
- Кавітаційні пристрої в харчовій, переробній та фармацефтичній промисловості / О.А. Литвиненко, О.І. Некоз, П.М. Немирович, З. Кондрат . –– К. : РВЦ УДУХТ, 1999. – 87с.
- Гащин О.Р. Исследование химического фактора гидродинамической кавитации в процессах обеззараживания воды / О.Р. Гащин, Т.Н. Витенько // Екотехнологии и ресурсосбережение. –– 2007. –– №3 –– С.44––48.
- Гащин О.Р. Гідродинамічна кавітація в процесах знезараження під дією хімічних окислювачів / О.Р. Гащин, Т.М. Вітенько // Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. –– Луганськ, 2007. –– №3(109). –– С.49––53.
- Интенсификация процессов обеззараживания воды. / под ред. Л.А. Кульского. –– К. : Наук. думка, 1978. –– 96с.
- Гащин О.Р. Оцінка ефективності та інтенсивності роботи кавітаційних пристроїв у технології водопідготовки. / О.Р. Гащин, Т.М. Вітенько // Енергетика та електрифікація. –– 2009. –– № 1. –– С. 49––52.
- Потапченко Н.Г. Обеззараживание воды при совместном использовании пероксида водорода и ионов серебра / Н.Г. Потапченко, В.Н. Косинова, В.В. Илляшенко [и др.] // Химия и технология воды. –– 1995. –– Т. 17, № 3. –– С. 311––316.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ольга Романівна Гащин, Тетяна Миколаївна Вітенько
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.