Підвищення безпеки машинобудівного виробництва шляхом контролю рівня функціональної надійності операторів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5855Ключові слова:
Функціональна надійність, людина-оператор, машинобудуванняАнотація
Запропоновано метод визначення базової частини функціональної надійності людини-оператораПосилання
- Котик М.А. Курс инженерной психологии. Таллин. Валгус, 1978. 368 с.
- Экология человека и профилактическая медицина: мегатезаурус. / Под ред. И.Б.Ушакова. – Воронеж: ИПФ, 2001. – 488 с.
- Бодров В.А., Орлов В.Я. Психология и надежность: человек в системах управления техникой / РАН. Ин-т психологии. - М., 1998. - 285 с.:
- П.М. Шалимов. Функциональные резервы и функциональная надежность человека. //Успехи физиологических наук 1995 №1 с111-112
- Е.К. Айдаркин, Е.В.Кириллова Исследование механизмов межсистемного взаимодействия для разработки методов и средств контроля психофизиологического и функционального состояния человека в сложных человеко-машинных системах //Валеология №4 2002 с.36-41.
- Канн Г.С., Комплексная оценка и управление работоспособностью авиадиспетчеров. [Текст] / Е.Л. Канн, В.А. Куприянов // Психофизиологические вопросы подготовки летного и диспетчерского состава: Межвузовский тематический сб. Научных трудов. - Л.:ОЛАГА. - 1990. - С.17-21.
- Е.К. Айдаркин, Н.В. Пахомов Обоснование требований к оперативному контролю функционального состояния операторов сложных человеко-машинных систем. Проблемы психологии и эргономики - 2000-вып 3 стр. 63.
- Эспертиза трудоспособности работников среднего и пожилого возраста. Киев – 1991 г.
- А.Л. Решетюк, Профессиональное старение (моделирование по данным биологического возраста) [Текст] / В.В. Поворознюк, С.Г. Козловская, О.А. Трунова, Г.С. Передерий // Медицина труда и промышленная экология, №2.2000. С23-28.
- Брусенцов В.Г., Биологический возраст как фактор функциональной надежности операторов- на примере работников локомотивных бригад. [Текст] / А.В. Шапка, И.И. Бугайченко, О.В. Брусенцов //Будівництво, матеріалознавство, машинобудування. Науково-технічний збірник. Дніпропетровськ 2007.с.112-116.
- Ушаков И. Б. Экология человека опасных профессий. — Воронеж, 1999. — 72 с.
- Брусенцов В.Г., Ворожбиян М.И., Брусенцов О.В., Бугайченко И.И., Гончаров А.В. Уровень здоровья работников локомотивных бригад Украины как предпосылка их профессиональной надежности. Коммунальное хазяйство городов. Киев-Харьков «Основа» 2010. с.404-407.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олег Віталійович Брусєнцов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.