Управління транспортуванням нафти і газу в україні, розміщення та здійснення контролю за техногенними об’єктами засобами ГІС
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.5914Анотація
Обґрунтовано можливість застосування ГІС (Геоінформаційних систем) з метою зменшення трудових, грошових та витрат часу для виконання управління транспортуванням нафти та газу, розміщення та здійснення контролю за техногенними об’єктами. Описані у статті методи можуть бути використані при вирішенні задач ефективної експлуатації магістральних трубопроводів, техногенних об’єктів, при проведенні та оцінюванні їх оптимального ремонту, впливу на оточуюче середовище, отримання дозволівПосилання
- Павлов С.В., Гвоздев В.Е., Митакович С.А., Ефремова О.А., Плеханов С.В. Моделирование аварийных разливов нефти и нефтепродуктов для планирования действий в условиях ЧС. // ArcReview №3 (26), DATA+, г. Москва, 2003 г. – c. 15-16
- Бобровский С. А., Щербаков С. Г., Яковлєв Е. И., Гарляускас А. И., Грачёв В. В. Трубопроводный транспорт газа. М. „Наука”, 2007.- С.3-495.
- Серпинас Б. Б. Глобальные системы позиционирования. М.: ИКФ “Каталог”, 2002.– С. 106.
- Савиных В.П., Цветков В.Я. Геоинформационный анализ данных дистанционного зондирования. М.:Картгеоцентр – Геоиздат, 2001.– С. 228.
- Географические информационные системы в нефтегазовой промышленности. ООО Дата+. 2002.– С. 2.
- ГИС от ESRI в нефтяной и газовой индустрии, ООО Дата+, 2008.– С. 3.
- Стаскевич Н. Л. Справочное руководство по газоснабжению. М.; Л.: Гостоптех издат, 2005.– С. 217.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Андрій Анатолійович Євдокімов, Ірина Сергіївна Іванова, Оксана Семенівна Лагно
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.