Газовий аналіз як основний метод моніторингу стану газотурбінних установок
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.5917Анотація
В даній статті розглянуті основні алгоритмічні підходи проведення газового аналізу – методи лінійного та нелінійного моделювання, фільтрування і згладжування, використання нейромереж та експертних систем, теорія нечітких множин та генетичний алгоритм. Також проаналізовані їх переваги та недолікиПосилання
- Urban, L. A.; “Gas Path Analysis Applied to Turbine Engine Condition Monitoring;” J. of Aircraft, Vol. 10, No. 7, July 1973.
- Urban, L. A.; “Gas Path Analysis Applied to Turbine Engine Condition Monitoring;” AIAA Paper 72-1082, December 1972.
- Doel, D. L.; “Interpretation of Weighted-Least- Squares Gas Path Analysis Results;” Proceedings of ASME Turbo Expo 2002, Amsterdam, The Netherlands.
- Bryson, A. E. and Ho, Y. C.; Applied Optional Control – Optimization, Estimation, and Control; revised printing, Hemisphere Publishing Corporation, 1975.
- Ganguli, R.; “Data Rectification and Detection of Trend Shifts in Jet Engine Gas Path Measurements using Median Filters and Fuzzy Logic;” Proceedings of ASME Turbo Expo 2001, New Orleans, USA.
- DePold, H., et al.; “Validation of Diagnostic Data with Statistical Analysis and Embedded Knowledge;” Proceedings of ASME Turbo Expo 2003, FT2003-38764.
- Mattern, D. L., et al.; “Using Neural Networks for Sensor Validation;” paper presented at the 34th Joint Propulsion Conference, Seattle, WA, 1998; AIAA 98-3547.
- Ganguli, R.; “Application of Fuzzy Logic for Fault Isolation of Jet Engines;” Proceedings of ASME Turbo Expo 2001, New Orleans, USA; 2001-GT-0013.
- Cranfield University; “Introduction to Genetic Algorithms;” Gas Turbine Diagnostics, Prognostics, and Simulation Short Course, London, UK, March 2004.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Степан Тарасович Самуляк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.