Застосування лужно-активованого цементу для імобілізації іоно-обмінних смол з низьким рівнем радіоактивності
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2016.59489Ключові слова:
лужноактивовані цементи, геополімери, імобілізація, радіоактивні відходи низького рівня активностіАнотація
Розглянуто два типи радіоактивних іоно-обмінних смол з низьким рівнем активності: суміш катіонної та аніонної смоли в пропорції 2:1 та аніонно-обнінну смолу.Наведено результати розробки компаундів відповідно до вимог стандартів КНР GB 7023 та GB 14569. Доведено високу ефективність використання шлаколужних систем для імобілізації рідоактивних відходів.
Посилання
- MacPhee, D. E., Glasser, F. P. (1993). Immobilization Science of Cement Systems. MRS (Materials Research Society) Bulletin, 3, 66–71.
- Krivenko, P. V., Skurchinskaya, J. V., Lavrinenko, L. V. (1993). Environmentally Safe Immobilization of Alkali Metal Radioactive Waste within Alkaline Binder. Tsement, 3, 31–33.
- Krivenko, P. V., Skurchinskaya, J. V., Lavrinenko, L. V. (1993). Environmentally Safe Immobilization of Alkali Metal Radioactive Waste. Proc.Int.Conf."Concrete-2000". Dundee, Scotland, UK, 1579–1587.
- Shi, С., Shen, X., Wu, X., Tang, M. (1994). Immobilization of radioactive wastes with portland and alkali-slag cement pastes. IL CEMENTO, 91, 97–108.
- Glukhovsky, V. D. (1962). Soil Silicates, Their Properties, Manufacturing Technology and Application. Kyiv Civil Engineering Institute, Kiev.
- Glukhovsky, V.D., Petrenko, I. Yu., Skurchinskaya, J. V. (1968). On synthesis of crystalline alkaline aluminates. Reports of the Academy of Sciences of Ukraine, 5, 454–458.
- Glukhovsky, V. D. (1967). Soil Silicate Articles and Constructions. Budivelnik Publish, Kyi.
- Krivenko, P. (2014). Geocement matrices for immobilization of radioactive wastes. Advanced in Chemically-activated Materials. Proceedings of 2nd Int. Conf. CAM 2014, Changsha, PR China, 102–115.
- National Standard of Ukraine DSTU B.V.2.7-181:2009. Alkaline cements. Specifications/
- Provis, J. L., Lukey, G. C., van Deventer, J. S. J. (2005). Do Geopolymers Actually Contain Nanocrystalline Zeolites? A Reexamination of Existing Results. Chemistry of Materials, 17( 12), 3075–3085. doi: 10.1021/cm050230i
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Pavlo Krivenko, Cao Hailin, Oleg Petropavlovskyi, Luqian Weng, Oleksandr Kovalchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.