Поверхневі явища та гігроскопічні властивості нових шліхтувальних композицій
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.5962Анотація
Розглянуто властивості шліхтувальних композицій для бавовняних основ, у яких допоміжними речовинами-закріплювачами плівки є сполуки Алюмінію. При застосуванні цих речовин покращується адгезія шліхти до волокна та технологічні показники процесу ткацтва завдяки гігроскопічності і пластичності плівок шліхти
Посилання
- Деклар. пат. 10218 Україна, С09J4/06. Шліхтувальна композиція для целюлозних основ / Г. Ткачук, Л. Ганзюк, В. Щербань, В. Гнідець. – патенто-власник Хмельницький нац. ун-т; заявл. 14.03.2005; опубл. 15.11.2005, Бюл. № 11 (І ч.).
- Бехетин А.Г. Курс минералогии / А.Г. Бехетин. М.: Гос. изд-во геологической литературы. – 1951. – 542 с.
- Ганзюк Л.І. Застосування гігроскопічних речовин в технології шліхтування целюлозної пряжі / Л.І. Ганзюк, І.В. Дехтярук, Г.С. Костогриз // Вісник технол. ун-ту Поділля. – 1998. – т. 1. – № 4. – С. 114–116.
- Справочник по хлопкоткачеству / под ред. Э.А. Оникова. – М.: Легкая индустрия. – 1979. – 487 с.
- Методические разработки к практикуму по коллоидной химии / под общ. ред. А.В. Перцова. М.: изд-во МГУ. – 1999. – 90 с.
- Тагер А.А. Физикохимия полимеров /А.А. Тагер. - М.: Химия. – 1978. -544 с.
- Берлин А.А. Основы адгезии полимеров / А.А. Берлин, В.Е. Басин. – М.: Химия. – 1969. – 320 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ганна Сергіївна Ткачук, Володимир Юрійович Щербань
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.