Експериментальні дослідження хвильового навантаження на верхню будівлю гідротехнічних споруд
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2016.59889Ключові слова:
гідротехнічні споруди наскрізного типу, верхня будівля, вертикальна складова хвильового навантаженняАнотація
Наведені методика та результати експериментальних досліджень хвильового навантаження на моделі верхньої будівлі морських гідротехнічних споруд. Отримана розрахункова залежність для визначення рівнодіючої вертикальної складової хвильового навантаження на верхню будівлю наскрізного типу у діапазоні крутизни хвилі, дослідженої у експерименті. Наведені приклади розрахунку навантаження, що досліджувалося.
Посилання
- SNyP 2.06.04-82*. Nagruzky y vozdejstvyya na gydrotexnycheskye sooruzhenyya (volnovie, ledovie y ot sudov) Aktualyzyrovannaya redakcyya (2012). Moscow.
- Rogachko, S. Y. (2005). Opredelenye otmetky nyza verxnego stroenyya morskyx neftegazopromislovix gydrotexnycheskyx sooruzhenyj. Gydrotexnycheskoe stroytelstvo, 7, 15.
- Svod pravyl. proektyrovanye morskyx ledostojkyx platform. Part I. Klassyfykacyya, osnovnie polozhenyya, trebovanyya k nagruzkam y vozdejstvyyam. Ostojchyvost. SP – 33 – 10100 (2001). Moscow.
- Noskov, B. D., Pravdyvecz, Yu. P. (2004). Sooruzhenyya kontynentalnogo shelfa. Moscow: ASV, 162, 194.
- Chacrabarti, S. K. (1994). Hydroddynamics of Offshore Structures. WIT Press (UK), 464.
- Turgut, S. S. (2014). Wave Forcer on Offshore Structures. Cambridge University Press New York.
- Leshhenko, S. V., Makarov, K. N. (2013). Metodyka rascheta vertykalnix gydrodynamycheskyx volnovix nagruzok na goryzontalnie elementi morskyx gydrotexnycheskyx sooruzhenyj. Gydrotexnyka, 2 (31), 20–25.
- Rogachko, S. Y., Panova, Y. N. (2015). Eksperymentalnaya ustanovka dlya yzmerenyya vertykalnoj sostavlyayushhej volnovoj nagruzky y volnovogo davlenyya na modely verxnego stroenyya gydrotexnycheskyx ssoruzhenyj. Patent na yzobretenye № 108448. Kyiv.
- Panova, Y. N. (2014). Eksperymentalnie yssledovanyya volnovoj nagruzky na verxnee stroenye gydrotexnycheskyx sooruzhenyj. Visnyk Odeskoyi derzhavnoyi akademiyi budivnycztva ta arxitektury, 56, 260.
- Pavlenko, G. K. (1956). Soprotyvlenye vodi dvyzhenyyu sudna. Morskoj transport. Moscow, 507.
- DBN V.1.2 – Nagruzky y vozdejstvyya Mynstroj Ukrayni (2006). Kyiv.
- SNyP 2.01.07-85* Nagruzky y vozdejstvyya (1985). Gosstroj SSSR, Moscow.
- MNK i regressionnyj analiz Onlajn + grafiki. Available at: http://mathhelpplanet.com/static.php?p=onlayn-mnk-i-regressionniy-analiz
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Станислав Иванович Рогачко, Ирина Николаевна Панова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.