Шифрування інформації з використанням псевдовипадкових гаусових послідовностей
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5992Ключові слова:
псевдовипадкова послідовність, генератор, розподіл Гауса, криптостійкістьАнотація
В даній роботі запропонований алгоритм шифрування інформації, з використанням послідовностей псевдовипадкових дійсних чисел, підпорядкованих розподілу Гауса. Дослідження алгоритму на криптостійкість підтверджують можливість використання такого алгоритму для шифрування інформаціїПосилання
- Долгов, В.А. Криптографические методы защиты информации. Курс лекцій [Текст] / В.А. Долгов, В.В. Анисимов. – Хабаровск.: Издательство ДВГУПС, 2008. – 155с.
- Преобразование Бокса-Мюллера. Доступно на: http://ru.wikipedia.org
- Pareek, N.K Image encryption using chaotic logistic map [Текст] / Pareek N.K., Vinod Patidara, Sud K.K. // Image and Vision Computing 24 – 2006 – Pp. 926–934.
- Болтенко, В.А. Анализ алгоритмов хаотического шифрования зображений [Текст] / Болтенков В.А., Никольский Е.С. // Цифрові технології/ № 7 – 2010 – С. 61-66.
- Pareek, N.K. Cryptography using multiple one-dimensional chaotic maps [Текст] / Pareek N.K., Patidar V, Sud K.// Commun. Nonlinear Sci. Numer. Simul./ №10(7) – 2005 – Pp.715–723.
- Liu, S.An Improved Image Encryption Algorithm Based on Chaotic System [Текст] / Liu S., Sun J., Xu Zh.// Journal of Computers./ №11.Vol.4 – 2009 – Pp. 1091-1100.
- Іванюк, П.В. Дослідження хаотичних процесів, генерованих системою Лю [Текст] / П.В. Іванюк, Л.Ф. Політанський, Р.Л. Політанський // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. – 2011. – №4/9(52). – С. 11 – 15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Руслан Леонідович Політанський, Петро Михайлович Шпатар, Олександр Володимирович Гресь, Василь Яремович Ляшкевич
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.