Детектування ультразвукових ехо-імпульсів у кристалах при низьких рівнях збудження
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.5999Ключові слова:
ехо-імпульсний метод, автоматизовані виміри, пружність, монокристали, зсув фазиАнотація
Розроблена та реалізована автоматизована експериментальна установка для вимірювання швидкостей поширення та згасання пружних хвиль в монокристалах. Прецизійні вимірювання зміни швидкостей поширення ультразвукових хвиль в кристалах реалізуються зсувом фази заповнюючих високочастотних коливань між зондувальним та відбитим імпульсами.
Наведені приклади реалізації поширення пружних хвиль в монокристалах GdSb, Bi2Te3, GaSeПосилання
- Криштал, М. А. Электронная аппаратура ультразвуковых установок для исследования свойств твердого тела [Текст] / М. А. Криштал, Б. Е. Пестов, В. В. Давыдов, И. В. Троицкий – М.: Энергия, 1974. – 224 с.
- Iwasa I., Koizumi H., Suzuki T. Automatic ultrasonic measuring system using phase-sensitive detection. Rev. Sci. Instrum., 1988, V.59, №2, pp. 356-361.
- Труэлл, Р. Ультразвуковые методы в физике твердого тела [Текст] / Р. Труэлл, Ч. Эльбаум, В. Чик – М.: Мир, 1972. – 307 с.
- Балазюк, В.Н. Застосування логарифмічного підсилювача в експериментах з акустичного загасання [Текст] / В.Н. Балазюк, М.Д. Раранський, А.П. Саміла, В.О. Хандожко // Матеріали 1-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Фізіко-технологічні проблеми радіотехнічних пристроїв, засобів телекомунікацій, нано- та мікроелектроніки», 13–15 жовтня 2011р. – Чернівці, – С. 59-61.
- Toulouse J., Launay C. Automated system for relative sound velocity and ultrasonic attenuation measurements. Rev. Sci. Instrum., 1988, V.59, №3, pp. 492-495.
- Турчин, П.П. Импульсные автоматизированные измерения скоростей упругих волн в кристаллах [Текст] / П.П.Турчинов, А.А. Парфенов, Н.А. Токарев, А.Е. Нестеров, А.Ю. Тарасова, К.С. Александров. Ползуновский вестник, Барнаул, № 3/1, 2011, С.143-147.
- www.stanford.edu/class/ee133/datasheets/SA612A.pdf.
- www.cims.bsu.by/files/B-421.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Віктор Олександрович Хандожко, Микола Дмитрович Раранський, Леонід Францович Політанський, Віталій Назарович Балазюк, Андрій Петрович Саміла
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.