Наноструктури ZnO як чутливий елемент сенсора на акустичних хвилях
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2012.6021Ключові слова:
сенсор, акустична хвиля, нанострижні ZnO, гідротермальний метод, пружний півпростірАнотація
Показано можливість створення сенсора на акустичних хвилях із застосуванням нанострижнів ZnO. Отримано частотне рівняння, що дозволить визначати швидкість поширення поверхневої хвилі при заданих геометричних параметрах стрижневих наноструктур, відомій густині їх розміщення на поверхні, а також керувати цією швидкістю, змінюючи указані параметри. Побудована модель спрощує процес розробки сенсорів та аналіз отриманих за допомогою сенсорів на акустичних хвилях результатівПосилання
- Umit Ozgur, ZnO devices and applications: a review of current status and future prospects [Текст] / Umit Ozgur, Hadis Morkoc // Proceedings of the IEEE 98. – 2010. – 7. – P. 1255-1268.
- Lu Yicheng, Multifunctional Biosensor Based on Zno Nanostructures [Текст] / Yicheng Lu // The Journal of the Acoustical Society of America. – American Institute of Physics. – 2012. – V. 131, issue 2. – P. 1667-1667.
- Гринченко, В.Т. Гармонические колебания и волны в упругих телах [Текст] / В.Т. Гринченко, В.В. Мелешко // Киев: Наукова думка, 1981. 284 с.
- Dinesh Pratar Singh, Synthesis and Growth of ZnO Nanowires [Текст] / Dinesh Pratar Singh // Science of Advanced Materials, 2010. – V. 2. – P. 245-272.
- Феодосьев, В.И. Сопротивление материалов. Учебник для вузов [Текст] / В.И. Феодосьев. − М. : Наука, 1986. – 512с.
- Новацкий, В. Теория упругости [Текст] / В. Новацкий – М. : Мир, 1975. – 872 с.
- Лаврентьев, М. А. Методы теории функций комплексного переменного [Текст] / М. А. Лаврентьев, Б. В. Шабат. – М. : Наука, 1987. 688 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Oleksandr Bogdan, Anatolii Orlov, Oleg Petrischev, Veronika Ulianova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.