Моделювання тягового електроприводу з двигунами постійного струму послідовного збудження
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2016.60322Ключові слова:
математичне моделювання, тяговий електропривод, DC–DC перетворювач, двигун постійного струму, міський електротранспорт, вебер-амперна характеристика, силові IGBT транзисториАнотація
Пропонується нова вдосконалена методика розрахунку для побудови магнітної характеристики тягового двигуна постійного струму, що дозволяє підвищити точність розрахунку у режимах ослаблення поля. Розроблено математичні моделі тягового електроприводу з двигуном постійного струму з використанням функціонального перетворювача для визначення коефіцієнта ослаблення поля на основі моделі вебер-амперної характеристики.
Посилання
- Bitar, Z., Khamis, I., Jabi, S. (2014). Modelling and Simulation of Series DC Motors in Electric Car. Energy Procedia, science direct.
- Bambang, K., Soebagio, M., Hery, P. (2011). Design and Development of Small Electric Vehicle Using MATLAM/SIMULINK. Institute of Technology, Indonesia.
- Richard, A. (2011). Mathematical Modelling and Simulation of a PWM Inverter Controlled Brushless Motor Drive System from Physical Principles for Electric Vehicle Propulsion Applications. Cork Institute of Technology, Ireland. doi: 10.5772/16652
- Simpower System Toolbox. Matlab "R2010".
- Mokіn, B. І., Mokіn, O. B. (2008). Іdentifіkacіja parametrіv modelej ta optimіzacіja rezhimіv sistemi elektroprivoda tramvaja z tjagovimi elektrodvigunami postіjnogo strumu. Vіnnicja: UNІVERSUM–Vіnnicja, 92.
- Veshenevskij, S. N. (1977). Harakteristiki dvigatelej v jelektroprivode. Moscow: «Jenergija», 432.
- Vishnik, G. V., Shabalin, V. I., Osipov, I. G. et. al. (1977). Trollejbus passazhirskij ZiU–682B. Moscow: «Transport», 208.
- Korjagina, E. E., Kos'kin, O. A. (1982). Jelektrooborudovanie tramvaev i trollejbusov. Moscow: Transport, 296.
- Preobrazovatel' PTKD–203M. Available at: http://www.eltroll.ru/
- Krivovjaz, V., Vasil'ev, P., Maevskij, V. (2007). Tjagovyj jelektroprivod postojannogo toka modernizirovannogo tramvajnogo vagona «Tatra – 3E». Silovaja jelektronika, 3, 36–38.
- Daleka, V. H., Pushkov, P. M., Andrіjchenko, V. P., Mіneeva, Ju. V. (2012). Osnovi elektrichnoi tjagi: navch. posіbnik. Kharkiv: HNAMG, 312.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Александр Алексеевич Шавелкин, Иван Александрович Костенко, Виталий Анатолиевич Герасименко, Анастасия Николаевна Мовчан
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.