Розробка методу кількісної оцінки соціального ефекту при реалізації соціотехнічних проектів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2016.64292Ключові слова:
соціотехнічний проект, соціотехнічні системи, соціальний ефект, цінність, ефективність проектного управлінняАнотація
Визначено основні показники соціального ефекту для кількісного визначення соціальних змін, отриманих від реалізації соціотехнічного проекту. Визначено фактори, що впливають на керованість соціотехнічного проекту. Розроблено механізм формування соціального ефекту. Розроблено модель, що дозволяє моделювати величину соціального ефекту в залежності від потреби соціальної групи і цінності продукту проекту. Розроблено математичну модель для кількісного визначення соціального ефекту.
Посилання
- Il'in, S. N. (2013). Ocenka social'no-jekonomicheskoj jeffektivnosti innovacionnyh proektov. Izvestija MGTU, 4 (18), 111–117.
- Izmerenie social'nogo jeffekta (2016). Bazovye podhody i opyt E&P. Available at: http://www.slideshare.net/evd_oa/ss-54375538
- Kuz'min, E. I. (2011). Ocenka social'noj jeffektivnosti dejatel'nosti po prodvizheniju chtenija. Spravochnik rukovoditelja uchrezhdenija kul'tury, 2, 18–20.
- Podkopaev, O. A. (2014). K voprosu o nedostatkah dinamichnyh metodov ocenki investicionnyh proektov. Uspehi sovremennogo estestvoznanija, 7, 144–147.
- Matchenko, E. A. (2013) Global'nye finansovye monopolii i jekonomika razvivajushhihsja stran. Formirovanija jekonomicheskogo potenciala sub’ektov hozjajstvennoj dejatel'nosti: makro- i mikro- uroven', 2, 40–41.
- Bozhko, I. (2016). Chto vazhnee: social'nyj jeffekt ili pribyl'? Zhurnal «Ustojchivyj biznes». Avialbale at: http://csrjournal.com/15487-chto-vazhnee-socialnyj-effekt-ili-pribyl.html
- Bushuev, S. D., Haritonov, D. A (2010). Cennostnyj podhod v upravlenii razvitiem slozhnyh system. Upravlіnnja rozvitkom skladnih sistem, 1, 10–15.
- Chimshir, V. I. (2015). Kolichestvennaja ocenka cennosti produkta proektnoj dejatel'nosti. Upravlenie razvitiem slozhnyh sistem, 28, 42–45.
- Bamberger, M., Rao, V., Woolcock, M. (2010). Using Mixed Methods in Monitoring and Evaluation: Experiences from International Development. World Bank Policy Research Working Paper Series, 28.
- Yamauchi, T., Kutami, M., Konishi-Nagano, T. (2014). Development of Quantitative Evaluation Method regarding Value and Environmental Impact of Cities. FUJITSU Sci. Tech. J., 50 (2), 112–120.
- Turkin, S. (2007). Kak vygodno byt' dobrym: Sdelajte svoj biznes social'no otvetstvennym. Al'pina Biznes Buks, 381.
- Obuchenie i social'nyj jeffekt (2016). Po materialamMcKinsey & Company. Avialbale at: http://eval-net.org/library/learning_for_social_impact_ipen_rus.pdf
- Morino, M. (2016). Learnig to give. Avialbale at: http://csrjournal.com/15487-chto-vazhnee-socialnyj-effekt-ili-pribyl.html
- Ushakov, K. Z., Kaledina, N. O., Kirin, B. F. (2000). Bezopasnost' zhiznedejatel'nosti. Moscow, 430.
- Safronov, N. A., Arsenova, E. V., Balykov, Ja. D. (2001). Jekonomika predprijatija. Moscow, 605.
- Melinda Tuan consulting (2016). Projects. Avialbale at: http://www.melindatuan.com/projects.html
- Ivushkina, N. V. (2001). Social'nyj jeffekt investicionnyh processov. Moscow, 24.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Valentin Chimshir
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.