Підвищення точності визначення орієнтації об’єкту, що швидко обертається
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2016.80761Ключові слова:
високодинамічний об’єкт, акселерометр, корекція, кут крену, похибка орієнтації, інерціальна навігаційна система, керування рухомАнотація
Розроблено метод корекції за надлишковою інформацією параметрів орієнтації об'єкту, що швидко обертається навколо вздовжної осі. Специфіка об’єкту, що швидко обертається, в тому, що стрімко накопичується похибка визначення орієнтації, пов’язана із похибкою масштабного коефіцієнту для гіроскопу та пропорційна куту повороту відносно його вимірювальної осі. Для вирішення цієї проблеми був розроблений метод корекції, вільний від зазначених недоліків. Проведене моделювання та продемонстрована працездатність та ефективність запропонованого методу . Цей метод може бути використаний для побудови високоточних систем керування
Посилання
- Bedeker, H. (2008). Tochnoe opredelenye oryentatsyy letatelnoho apparata s pomoshchiu mnohoantennikh pryemnykov GPS. Hyroskopyia y navyhatsyia, 4 (63), 21–29.
- Uspenskyi, V. B., Nekrasova, M. V. (2011). Yzmerenye uskorenyia y uhlovoi skorosty tverdoho tela s pomoshchiu yzbitochnoi systemi akselerometrov. Vestnyk NTU «KhPY», 63, 138–145.
- Nekrasova, M. V., Uspenskyi, V. B. (2015). Opredelenye trebovanyi k tochnosty kalybrovky bloka yzmerytelei v sostave akselerometrycheskoi BYNS. Avyatsyonno-kosmycheskaia tekhnyka y tekhnolohyia, 2 (119), 63–68.
- Diatlov, S. A., Bessonov, R. V. (2008). Obzor zvezdnikh datchykov oryentatsyy kosmycheskykh apparatov. Sovremennie problemi opredelenyia oryentatsyy y navyhatsyy kosmycheskykh apparatov, 11–31.
- Schmidt, G. T. (2004). INS/GPS Technology Trends. The Charles stark Draper laboratory.
- Lee, S-J., Tunik, A. A., Kim, J.-Ch. (1999). Determitation of Error Parameters of Strapdown INS Sensor Unit Using the 3-axis Motion Table. Proceeding of the KSASSpring Annual Meeting ’99, 485–488.
- Plaksii, Yu. A. (2013). Pidvyshchennia tochnosti reversyvnykh skhem alhorytmiv vyznachennia kvaternioniv oriientatsii. Visnyk NTU «KhPI». Seriia: Matematychne modeliuvannia v tekhnitsi ta tekhnolohiiakh, 37 (1010), 130–140.
- Filyashkin, M. K. (2014), Metod vymiriuvannia parametriv kutovoi oriientatsii v mikromekhanichnykh inertsialno-suputnykovykh systemakh navihatsii. Elektronika ta systemy upravlinnia, 42, 18–24.
- Katoch, R., Makhapatra, P. R. (2006). Otsenka prostranstvennoho polozhenyia samoleta pry pomoshchy GPS pryemnyka s yspolzovanyem neironnoi sety y fyltra Kalmana. Hyroskopyia y navyhatsyia, 3 (54), 3–11.
- Uspenskyi, V. B., Nekrasova, M. V. (2012). Metod kalybrovky akselerometrycheskoho yzmerytelnoho modulia. Vestnyk NTUU «KPY», seryia «Pryladobuduvannia», 44, 15–23.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Mariia Nekrasova, Valerii Uspenskyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.