Математична модель технологій розповсюдження зловмисного програмного забезпечення в комп‘ютерних мережах
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9140Ключові слова:
зловмисне програмне забезпечення, інформаційно-телекомунікаційні і комп'ютерні мережі, математична модель.Анотація
На основі біологічного підходу математичної формалізації технічних систем розроблена математична модель технології розповсюдження зловмисного програмного забезпечення в інформаційно-телекомунікаційних та комп‘ютерних мережах (модель PSIDDR). Проведено аналізи та порівняльні дослідження розробленої моделі та доведена доцільність її застосування при проектуванні комп'ютерних мереж.Посилання
- A. Matrosov, E. Rodionov, D. Harley “Stuxnet under microscope”. Доступен на http://go.eset.com/us/resources/white-papers/Stuxnet_Under_the_Microscope.pdf (Последний доступ 16 декабря 2012).
- S. Cobb «Stuxnet, Flamer, Flame, Whatever Name: There’s just no good malware». Доступен на http://blog.eset.com/2012/06/03/stuxnet-flamer-flame-whatever-name-there-is-no-good-malware (Последний доступ 16 декабря 2012).
- Zesheng Chen, Lixin Gao, Kevin Kwait. Modeling the spread of active worms. INFOCOM 2003. Доступен на http://www.ieee-infocom.org/2003/papers/46_03.PDF (Последний доступ 16 декабря 2012).
- K. Rohloff , T. Basar, Stochastic Behavior of Random Constant Scanning Worms [Text] / K. Rohloff, T. Basar // Computer Communications and Networks, 2005. ICCCN 2005. Proceedings. 14th International Conference on 17-19 Oct. 2005, pp. 339 – 344.
- Котенко, И.В. Аналитические модели распространения сетевых червей [Текст] / И.В. Котенко, В.В. Воронцов // Труды СПИИРАН. – СПб: Наука, 2007. - Вып. 4. – С. 208-224.
- F. Cohen, “Computer viruses, theory and experiments,” Computers & Security, vol. 6, 1987, pp. 22-35.
- Jeffrey O. Kephart, Steve R. White, Directed-Graph Epidemiological Model of Computer Viruses // IEEE Symposium on Security and Privacy, 1991. –P.343. Доступен на http://www.research.ibm.com/antivirus/SciPapers/Kephart/VIRIEEE/virieee.gopher.html (последний доступ 16 декабря 2012).
- M.M. Williamson, J. Leveille Epidemiological model of virus spread and cleanup. HPL-2003-39. Доступен на http://www.hpl.hp.com/techreports/2003/HPL-2003-39.pdf (последний доступ 16 декабря 2012).
- Давыдов, В.В. Сравнительный анализ моделей распространения компьютерных вирусов в автоматизированных системах управления технологическим процессом [Текст] / В.В. Давыдов // Сиcтеми обробки інформації. - Харків: ХУПС, 2012. - Вип. 3(101), Том 2. - С. 147-151.
- Семенов, С.Г. Математическая модель распространения компьютерных вирусов в гетерогенных компьютерных сетях автоматизированных систем управления технологическим процессом [Текст] / С.Г. Семенов, В.В. Давыдов // Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Збірник наукових праць. Серія: Інформатика та моделювання. – Харків: НТУ «ХПІ», 2012. - Вип. 38. - С. 163-171.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Сергей Геннадиевич Семенов, Вячеслав Вадимович Давыдов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.