Математичне моделювання перемішування при культивуванні біологічних агентів, чутливих до напружень зсуву
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9148Ключові слова:
біологічний агент, ферментер, культуральна рідина, зсувні напруження, примежовий шар, перемішуючий пристрій, математична модель.Анотація
Представлено математичну модель перемішування при культивуванні біологічних агентів чутливих до дії напруження зсуву. Розв’язання математичної моделі дозволяє визначити розподілення швидкостей по товщині примежового шару, градієнти швидкості, розподілення зсувних напружень, сили тертя на поверхні перемішуючого пристрою та витрати енергії на подолання сили тертя при русі лопаті мішалки в культуральній рідині.Посилання
- Соколов В.Н., Яблокова М.А. Аппаратура микробиологической промышленности.-Л.: Машиностроение. Ленингр. отд-ние, 1988.- 278с.
- Резенчук О.Є., Поводзинський В.М, Шибецький В.Ю. Класифікація та аналіз роботи ферментерів з пневматичним перемішуванням // Наукові вісті НТУУ "КПИ". – Київ : Нац. тенх. ун-т України «КПІ». – 2011. – № 3. – С. 79-84.
- Юдаев Б. Н. Техническая термодинамика. Теплопередача: Учеб. для неэнергетич. спец. втузов.—М.: Высш. шк., 1988.—479 с.
- Шлихтинг Г. Теория пограничного слоя. Шлихтинг, перев.с неметского, Главная редакция физико-математической литературы издательства «Наука», Москва, 1974. – 724c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Людмила Іванівна Ружинська, Вадим Миколайович Поводзинський, Євген Миколайович Чередник, Євгенія Володимирівна Морозова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.