Застосування випарних апаратів при отриманні хлориду кальцію з відходів содового виробництва
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9186Ключові слова:
випарний апарат, примусова циркуляція, хлорид кальцію, відходи, сода.Анотація
У статті розглянуті відходи содового виробництва, способи переробки хлориду кальцію. Застосування випарних апаратів при виробництві хлориду кальцію з відходів содового виробництва. Доводиться доцільність застосування багатокорпусної випарної установки з примусовою циркуляцією розчину при виробництві хлориду кальцію.Посилання
- Ткач, Г.А. Производство соды по малоотходной технологии [Текст]: монография/ Г.А. Ткач, В.П. Шапорев, В.М. Титов – Х.: ХГПУ, 1998. – 429 с.
- Зайцев, И.Д. Производство соды [Текст]: И.Д. Зайцев, Г.А. Ткач, Н.Д. Стоев. – М.: Химия, 1986. – 312 с.
- Шокин, И.Н. Технология соды [Текст]: Учебное пособие для вузов/ И.Н. Шокин, С.А. Крашенинников – М.: Химия, 1975. – 287 с.
- Беньковский, С. И. Технология содопродуктов [Текст]: С. И. Беньковский, С. М. Круглый, С. К. Секованов – М .: Химия, 1972. – 352 с.
- Технология неорганических веществ и минеральных удобрений [Текст]: учебник для техникумов/ Е.Я. Мельников, В.П. Салтанова, А.М. Наумова, Ж.С. Блинова – М.: Химия, 1983. – 432 с.
- Родионов, А. И. Технологические процессы экологической безопасности [Текст]: учебник для студентов технических и технологических специальностей/ А. И. Родионов, В. Н. Клушин, В. Г. Систер – 3 - изд., перераб. и доп. — Ка¬луга: Издательство Н. Бочкаревой, 2000. — 800 с.
- Химия и технология редких и рассеянных элементов [Текст]: монография/ под ред. Большакова К.А. – 2- ое изд. – М.: Высшая школа, 1976. – 320 с.
- Позин, М.Е. Технология минеральных солей (удобрений, пестицидов, промышленных солей, окислов и кислот) [Текст] / М.Е. Позин. – 4-ое изд. — Л.: Химия, 1974. — 792 c.
- Попов, Н.П. Выпарные аппараты в производстве минеральных удобрений [Текст] / Н.П. Попов. – Л.: Химия, 1974. – 128 с.
- Плановский, А.Н. Процессы и аппараты химической технологии [Текст] / А.Н. Плановский, В.М. Рамм , С.З. Каган. – М.: ГОСХИМИЗДАТ, 1962. – 846 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Яна Олеговна Магеря, Вилимин Петрович Михайличенко, Светлана Александровна Гринь
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.