Оптимізація процесу одержання біодизеля з використанням гетерогенного каталізатору
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9190Ключові слова:
бутилові ефіри, каталізатор гетерогенний, переетерифікація, олія соняшникова.Анотація
Для виробництва біодизелю доцільно проводити реакцію переетерифікації із використанням гетерогенного каталізатору. Досліджувались три каталізатори: MgO, CaO, NaAlO2. Встановлено залежність виходу бутилових ефірів від кількості каталізатору, часу реакції та надлишку спирту.Посилання
- Knothe, G.; van Gerpen, J. and Krahl, J., (2005). The Biodiesel Handbook. AOCS Press, Champaign, IL, USA.
- Ulf Schuchardt, Richard and Earl Roger Sercheli Matheus Vargas ; Transesterification of Vegetable Oils: a Review; J. Braz. Chem. Soc., Vol. 9, No. 1, 199-210, 1998.
- Singh, A.; He, B.; Thompson, J. and van Gerpen, J., (2006). Process Optimization of Biodiesel Production using Different Alkaline Catalysts. Applied Engineering in Agriculture, 22 (4), 597-600 (4 pages).
- Cao, F.; Chen, Y.; Zhai, F; Li, J.; Wang, J.; Wang, X.; Wang, S.; Zhu, W., (2008). Biodiesel production from high acid value waste frying oil catalyzed by superacid heteropolyacid. Biotechnol. Bioeng. 101 (1), 93-100 (8 pages).
- Sivasamy, A.; Cheah, K.Y.; Fornasiero, P.; Kemausuor, F.; Zinoviev, S. and Miertus, S., (2009). Catalytic Applications in the Production of Biodiesel from Vegetable Oils. ChemSusChem, 2 (4), 278-300 (23 pages).
- Di Serio, M.; Tesser, R.; Pengmei, L.; Santacesaria, E., (2008). Heterogeneous catalysts for biodiesel production. Energ. Fuel. 22 (1), 207-217 (11 pages).
- Singh, A. B. H.; Thompson, J.; Van Gerpen, J., (2006). Process optimization of biodiesel production using different alkaline catalysts, Appl. Eng. Agric., 22 (4), 597-600.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Sadeq Munееr Shawkat
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.