Магнітні рідини. Очищення вод від нафтопродуктів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9191Ключові слова:
синтез, магнетит, магнітні рідини (МР), нафтопродукти.Анотація
У роботі представлена методика синтезу мелкодисперсного магнетиту, проведені дослідження його структури й магнітних характеристик. Розглянуто спосіб одержання магнітних рідин (МР), досліджено характер взаємодії їх компонентів і залежність основних властивостей МР від них. Запропонована технологічна схема очищення води від нафтопродуктів методом електромагнітної фільтрації.Посилання
- Розенцвейг, Р. Феррогидродинамика [Текст] / Р. Розенцвейг. – М.: Мир. 1989. – 356с.
- Блум, Є.Я. Магнітні рідини [Текст] / Блум Є.Я., Майорів М.М., Цеберс А.О. – Клуня: Зинатне. 1989. – 386с.
- Бозорт, Р. Феромагнетизм [Текст] : пер. с англ. – Кондорского Е.І., Лівшиця Б.Г. М.: Иностр. літер.1956. – 784с.
- Черкасова, О.Г. Неорганічні матеріали [Текст] / Черкасова, О.Г., Харітонов Ю.Я., Гукасян С.Е. АН: СРСР., №4. 1991. – 770 с.
- Левітін, Є.Я. Синтез, дослідження сполуки й властивостей дрібнодисперсного мідьмісткого ферита [Текст] / Левітін, Є.Я., Александров О.В., Онопрієнко Т.О., Цихановська І.В., Коваль А.О. // Східноєвропейський журнал передових технологій. – 2003. – №7. – С.76-78.
- Застосування магнітних рідин для видалення нафтопродуктів із природних і стічних вод. Сборн. докл. Міжнародного конгресу. Екологія, технологія, економіка водопостачання й каналізації [Текст] / Кафтанів А.З., Слєпцов В.Г., Оноприенко Т.А. и др. Ялта. 1997. –112-113 с.
- Роїв, Г.А., Очищення стічних вод і вторинне використання нафтопродуктів [Текст] / Роїв, Г.А., Юфин В.О. М: Надра. 1987. – 224с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ірина Василівна Цихановська, Анастасія Юріївна Денисова, Микола Григорович Ілюха, Валентина Петрівна Тімофєєва, Євген Якович Левітін, Олександр Валентинович Александров, Зоя Валеріївна Барсова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.