Нові способи поляризаційного контролю внутрішніх напружень в деталях з оптично прозорих матеріалів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9274Ключові слова:
внутрішні напруження, поляризаційно–модуляційний метод, монокристалічний сапфір.Анотація
В даній статті було запропонована та використано новий високочутливий поляризаційно – модуляційний метод спектрометрії. Спосіб поляризаційно-модуляційної спектрометрії дозволяє з високою чутливістю вимірювати локальні механічні напруження в деталях із оптично прозорих матеріалів, а використання відбитого сонячного випромінювання дозволяє контролювати внутрішні напруження в листовому склі великих габаритів.Посилання
- Иванов, Л.И. Состав и морфология поверхности сапфира после импульсной обработки высокотемпературной плазмой [Текст] / Л.И. Иванов И.В. Боровицкая, А.И. Дедюрин, С.А. Масляев, О.Н. Крохин, В.Я. Никулин, А.А. Тихомиров, И.В. Яминский, О.В. Синицына, // Физика и xимия обработки материалов. – 2008. №1. С.32-37.
- Добровинська, Е.Р. Енциклопедія сапфіру [Текст] / Е. Р. Добровинська, Л.А. Литвинов, В.В. Піщік – Х. : Інститут монокристалів, 2004. 508 с.
- Зубаков, В.Г. Технология оптических деталей [Текст] / В.Г. Зубаков, М. Н. Семибратов, С.К. Штандель М. : Машиностроение, 1985. – 414 с.
- Маслов, В.П. Комплексні дослідження якості сапфірових оптичних вікон сучасними неруйнівними методами [Текст] / В.П. Маслов, Б.К. Сердега, І.Є. Матяш, П.М. Литвин, С.М. Кущовий // Вісник НТУУ "КПІ". Серія приладобудування. – 2012. №43. – С. 54-60.
- Пат. 37067 України. Спосіб контролю механічних напружень в оптичних матеріалах [Текст] / Гаврилов В.О., Качур Н.В., Маслов В П., Родічев Ю.М.; заявник ІФН ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. Опубл. 10.11.2008, Бюл. № 21/2008. – 4 с. : іл.
- Заявка на пат. № U 2012 08312 України. Спосіб контролю механічних напружень в конструкційних елементах літаків [Текст] / Венгер Є.Ф., Маслов В.П., Семенець О.І., Качур Н.В., Кущовий С.М. Від 06.07.2012.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Володимир Петрович Маслов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.