Підвищення точності вимірювання глибини однопроменевим ехолотом в умовах хитавиці
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9503Ключові слова:
ехолот, точність вимірювання глибини, хитавиця, гіростабілізація.Анотація
В роботі виконано аналіз похибки вимірювання глибини за допомогою однопроменевого ехолота в умовах хитавиці та проведено порівняння методик зменшення впливу хитавиці на точність вимірювань глибини. Автором запропоновано на малих гідрографічних суднах застосовувати гідростабілізацію вимірювальної головки, наведено конструктивне рішення встановлення її на судні та рекомендовано методику синтезу гіростабілізатора.Посилання
- Корякін, А. Деякі питання створення навігаційного комплексу для промірних робіт і площинних зйомок [Текст] /А. Корякін, С.Іванов // Вісник Держгідрографії. – 2003. – № 3. – с. 2 – 3.
- Створення новітніх засобів забезпечення навігаційної безпеки рухомих об’єктів [Текст]: звіт про НДР (заключний) / КДАВТ ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного; керівник В.І. Воробей; викон.: С.В. Іванов [та ін.] – К., 2011. – 128 с. – Бібліогр.: с. 106-108. – № ДР 0211U013458 – Інв. № 0211U013458
- Голодов, Н. Ф. Влияние качки, рыскания и скорости судна на точность измерения глубин [Текст] / Н.Ф. Голодов //Судовождение, 2007. – вып. 13 – с. 79-87.
- Успокоители качки судов [Текст] / [А.Н. Шмырев, В. А. Мореншильдт, С. Г. Ильина [и др.] – Л.: Судостроение, 1980. – 478 с.
- Бороздин, В.Н. Гироскопические приборы и устройства систем управления. [Текст] / В.Н. Бороздин – М.: «Машиностроение», 1990. – 272 с.
- Рыжков, Л.М. О синтезе астатических систем стабилизации [Текст] / Л.М. Рыжков, С.В. Иванов // Механика гироскопических систем. – 1997 – №14 – с. 140-147.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Павло Борисович Олійник
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.