Оцінка ефективності комбінованої стратегії технічного обслуговування мережі коміркового зв’язку
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2013.9506Ключові слова:
інформаційна мережа коміркового зв’язку, коефіцієнт готовності, технічне обслуговування, система масового обслуговування, модель надійності.Анотація
Об’єктом розгляду в даній роботі є один із варіантів комбінованої стратегії технічного обслуговування об'єктів мереж коміркового зв'язку, коли на одну ремонтну бригаду покладено планово-профілактичне і аварійне відновлення. Для побудови математичної моделі процесу технічного обслуговування, його представлено у вигляді системи масового обслуговування, для якої розроблено граф станів та переходів і сформовано систему диференційних рівнянь Колмогорова – Чепмена.Посилання
- Технічне обслуговування систем з почасовою надмірністю [Текст] / Креденцер Б.П., Лєнков С.В., Міночкін А.І., Могилевич Д.І., Рєзніков М.І. – К.: ВІТІ НТУУ «КПІ», 2009. – 172 с.
- Барзилович, Е.Ю. Модели технического обслуживания сложных систем [Текст] / Е.Ю. Барзилович. – М.: Высш. школа, 1982. – 231 с.
- Байхельт, Ф. Надежность и техническое обслуживание. Математический подход [Текст] / Ф. Байхельт, П. Франкен Пер. с нем. – М.: Радио и связь, 1988. – 392 с.
- Волочій, Б.Ю. Технологія моделювання алгоритмів поведінки інформаційних систем [Текст] / Б.Ю. Волочій. – Львів: НУЛП, 2004. – 220с.
- Мандзій, Б.А. Оцінювання показників надійності відмовостійкої системи на основі мажоритарної структури з врахуванням параметрів стратегії аварійного відновлення [Текст] / Б.А. Мандзій, Б.Ю. Волочій, Л.Д. Озірковський, М.М. Змисний, І.В. Кулик //Вісник НУ “Львівська політехніка”. Радіотехніка та телекомунікації. – 2011. –№705. – С. 216–224.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Богдан Андрійович Мандзій, Богдан Юрійович Волочій, Леонід Деонісійович Озірковський, Святослав Ігорович Гнатів, Ігор Володимирович Кулик
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.