Конфлікт інтересів

В інтересах прозорості та для того, щоб допомогти читачам сформувати власну думку про можливу упередженість, редакція журналу «Eastern-European Journal of Enterprise Technologies» вимагає від авторів під час подачі рукопису до редакції декларувати будь-які конкуруючі фінансові та/або нефінансові інтереси щодо описаної роботи.

Автори повинні вказувати всю інформацію, необхідну для підтвердження прозорості в частині потенційних фінансових інтересів:

  • організації, зацікавлені у фінансуванні даної розробки, конкретні ролі таких організацій в дизайні дослідження або роботи з окремими частинами рукопису, включаючи збір, аналіз, систематизацію даних, наведених у рукопису, а також у прийнятті рішення щодо публікації рукопису;
  • організації, які можуть отримати фінансові інтереси з публікації рукопису або зазнати збитків внаслідок його опублікування у вигляді готової статті в журналі;
  • організації, що фінансують дослідження на матеріальному рівні (обладнання, технологічне оснащення, комплектуючі, витратні матеріали, реактиви тощо) та/або нарахування заробітної плати.

Авторам рекомендується вказувати інформацію, що стосується особистих фінансових інтересів, якщо вони можуть вплинути на інших осіб, які можуть зазнати збитків унаслідок публікації рукопису у вигляді статті в журналі.

Інші, не зазначені тут конкретно, фінансові інтереси, які можуть мати будь-який, навіть непрямий негативний вплив, мають бути зазначені для повного підтвердження відсутності конфлікту інтересів.

Авторам рекомендується також вказувати будь-які нефінансові конкуруючі інтереси, якщо вони можуть мати будь-який негативний вплив, навіть побічно.

У випадку, якщо автори пов'язані зобов'язаннями конфіденційності, що унеможливлює розкриття повністю або частково інформації щодо фінансових або нефінансових інтересів, редакція не вимагає розкриття цих інтересів, визнаючи повне право збереження конфіденційності. У цьому випадку авторам достатньо задекларувати наявність конфлікту інтересів у момент подання рукопису до редакції.

Щодо рецензентів редакція просить підтверджувати відсутність конфлікту інтересів на етапі відбору рукописів на рецензію або в момент отримання рецензентом рукопису. Якщо такий конфлікт виявлено на етапі рецензування, рецензент зобов'язаний повідомити про це редакцію та відмовитися від рецензування даного рукопису. Редакція в такій ситуації орієнтується на рекомендації, наданих у вигляді схем від COPE, членом якого є видавництво ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР»: «Undisclosed conflict of interest in a submitted manuscript» та «Undisclosed conflict of interest in a published article».