Деякі кінетичні особливості випаровування миш'яку, сірки та фосфору з чавуну при його вакуумуванні
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.22.2011.21417Ключові слова:
вакуумування, випаровування, дифузія, миш'як, сірка, фосфор.Анотація
За різними напрямками виконано експериментальні роботи по виявленню можливості випаровування миш'яку, сірки та фосфору з чавуну при його вакуумуванні. Проведені дослідження дають можливість усунути суперечності з питань впливу тривалості вакуумування, тиску, дифузії в прикордонному шарі рідкий чавун – вакуум, збільшення поверхневого розділу цих фаз, висоти падіння струменя рідкого металу в вакуум на досягнення значного зниження шкідливих домішок у металі, що створює високопродуктивні процеси якісної металургії.
Посилання
Харлашин П.С. Влияние мышьяка на свойства металлических систем и качество стали. / П.С. Харлашин, М.А. Шумилов, Е.И. Якушечкин. – К.: Вища шк., 1991. – 344 с.
Харлашин П.С. Мышьяк и его роль в металлургических процессах (монография). / П.С. Харлашин. – К.: Вища шк., 1993. – 304 с.
Гершгоры М.А. Извлечение вредных примесей вакуумированием металла. // М.А. Гершгоры, В.Д. Конкин, Г.А. Клемешов. – Доменное производство. – 1959. – С. 130-140.
Харлашин П.С. Кинетика испарения мышьяка при вакуумировании ферромышьяковистых расплавов. / П.С. Харлашин, Ю.И. Кирюшкин // Изв. АН СССР. Металлы. – 1987. - №4. – С. 31- 35.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.