Про чинники, що визначають рівень енергії активації самодифузії в металах
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.22.2011.21439Ключові слова:
енергія активації самодифузії, електронний газ, активаційний об'єм, температура плавлення, теплота плавлення, теплота сублімації.Анотація
У роботі виконаний аналіз тісноти кореляційного зв'язку між енергією активації самодифузії і теплофізичними параметрами, а також величиною активаційного об'єму. Встановлений відносно слабкий зв'язок між енергією активації і активаційним об'ємом дає підставу передбачати, що активаційний об’єм, обчислений в рамках теорії Грюнейзена, не визначає однозначно рівень енергії активації самодифузії. Звернено увагу на високу міру тісноти зв'язку (R2=1) енергії активації від кінетичної енергії електронного газу.
Посилання
Штремель М.А. Прочность сплавов. Ч. 1./ М.А. Штремель. М.: Металлургия, 1982. – 278с.
Полетаев Г.М., Старостенков М.Д. Вклад различных механизмов самодиффузии в ГЦК-металлах в условиях равновесия / Г.М.Полетаев, М.Д. Старостенков // Физика твердого тела. 2010. - Т.52. - №6. - С.1075-1082.
Шьюмон П. Диффузия в твердых телах / П.Шьюмон. - М.: Металлургия, 1966. - 195с.
Таблицы физических величин. Справочник. Под ред. акад. И.К. Кикоина. М., Атомиздат. 1976, 1008 с.
Ткаченко И.Ф., Мирошниченко В.И., Ткаченко К.И. Порівняльний аналіз електронного стану заліза і мікролегуючих елементів: Ti, V, Nb, Zr, Al. Вісник ПДТУ. – 2010. -№ 20.-с.113-116.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.