Розробка віртуального вимірювального обладнання для систем контролю
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.41.2020.226190Ключові слова:
система керування, технологічний процес, вимірювальний прилад, віртуальний вимірювальний прилад, передавач рівня, передавач інформаціїАнотація
У статті розглядається питання вимірювань віртуальними приладами, яке є актуальним питанням часу. Першим кроком у галузі управління та технологій є проведення вимірювань. Віртуальні вимірювальні прилади були вивчені з огляду на їх широко використання у промисловості. Системи керування, які є яскравим прикладом сучасних технологій, є ідеальним інструментом для отримання високоякісної продукції у виробництві та промисловості, оскільки аналогові системи керування, що використовуються давно, поступаються місцем цифровим системам з високою точністю та широким спектром функцій. Враховуючи все це, було проведено імітаційне моделювання процесу: технологічні процеси на виробничих ділянках виконуються безперервно, одним з них є процес збору продукту або сировини в резервуар або перенесення його з резервуара на конкретний пристрій. Цей процес вимагає контролю рівня продукту в резервуарі, який повинен бути автоматичним. Прилади для вимірювання рівня підтримують рівень продукту в резервуарі стабільним і контролюють переповнення резервуара. Останнім часом відбувається стирання відмінностей між «реальними» і «віртуальними» приладами. Практично будь-який сучасний прилад має можливість підключення до ПК і програмне забезпечення, що входить в комплект. При підключенні такого приладу до ПК і використанні програмного забезпечення, користувач має можливість управляти приладом, зберігати і обробляти дані, що перетворює сам реальний прилад вже у віртуальну частину «віртуального» приладу. Використання ж протоколу LXI в приладах дозволяє відмовитися від установки програмного забезпечення на комп’ютер, оскільки програмне забезпечення для зв’язку знаходиться у самому приладі. Таким чином, було показано, що за допомогою технології віртуальних приладів можна перетворити стандартний персональний комп’ютер, який є творцем програми, і весь набір контрольно-вимірювальних приладів разом у комплекс вимірювань і обчислень з широким спектром функцій. Перевагами запропонованих віртуальних пристроїв є: мінімізація витрат, одночасний аналіз множинних вимірювань, встановлення багатоканальних розподільчих систем, спрощення автоматизованих систем
Посилання
References:
Devine P. Radar level measurement – the user’s guide, Burgess Hill, VEGA Controls Publ., 2004. 116 p.
Jerome J. Virtual instrumentation using LabVIEW. PHI Learning Publ., 2010. 54 p.
LabVIEW, Introductory Course – NCSA HDF5 (Hierarchical Data Format 5) Software Library and Utilities. 2003. 27 p.
Sensor Technology Handbook: edited by Jon S. Wilson. 2005. 704 p. https://doi.org/10.1016/b978-0-7506-7729-5.x5040-x.
Vinogradova N.A., Listratov Ia.I., Sviridov E.V. Razrabotka prikladnogo programmnogo obespecheniia v srede LabVIEW [Development of applied software in the LabVIEW environment]. Moscow, MEI Publ., 2005. 47 p. (Rus.)
Druz’iakin I.G., Lykov A.N. Tekhnicheskie izmereniia i pribory [Technical measurements and instruments]. Perm’, Permskii gosudarstvennyi tekhnicheskii universitet Publ., 2008. 412 p. (Rus.)
Kulakov M.V. Tekhnologicheskie izmereniia i pribory dlia khimicheskikh proizvodstv [Technological measurements and devices for chemical production]. Moscow, Mashinostroenie Publ., 1983. 424 p. (Rus.)
Vil’nina A.V., Vil’nin A.D., Efremov E.V. Sovremennye metody i sredstva izmereniia urovnia v khimicheskoi promyshlennosti: uchebnoe posobie [Modern methods and means of measuring the level in the chemical industry: a textbook]. Tomsk, TPU Publ., 2011. 84 p. (Rus.)
Перелік використаних джерел:
Devine P. Radar level measurement – the user’s guide / P. Devine. – Burgess Hill : VEGA Controls, 2004. – 116 p.
Jerome J. Virtual instrumentation using LabVIEW / J. Jerome. – PHI Learning, 2010. – 54 p.
LabVIEW, Introductory Course – NCSA HDF5 (Hierarchical Data Format 5) Software Library and Utilities. – 2003. – 27 p.
Sensor Technology Handbook: edited by Jon S. Wilson. – 2005. – 704 p. – Mode of access: https://doi.org/10.1016/b978-0-7506-7729-5.x5040-x.
Виноградова Н.А. Разработка прикладного программного обеспечения в среде LabVIEW / Н.А. Виноградова, Я.И. Листратов, Е.В. Свиридов. – М. : Издательство МЭИ, 2005. – 47 с.
Друзьякин И.Г. Технические измерения и приборы / И.Г. Друзьякин, А.Н. Лыков. – Пермь: Издательство Пермского государственного технического университета, 2008. – 412 с.
Кулаков М.В. Технологические измерения и приборы для химических производств / М.В. Кулаков. – 3-е изд., перераб. и доп. – М. : Машиностроение, 1983. – 424 с.
Вильнина А.В. Современные методы и средства измерения уровня в химической промышленности: учебное пособие / А.В. Вильнина, А.Д. Вильнин, Е.В. Ефремов. – Томск: Изд-во ТПУ, 2011. – 84 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.