Обробка різальних пластин RNGN 09T300F з надтвердої кераміки за допомогою віброабразивного способу
DOI:
https://doi.org/10.32782/2225-6733.43.2021.11Ключові слова:
різальні пластини, надтверда кераміка, вібраційне оброблення, абразивний мікс, змочування, вільний абразив, стійкість, кількість робочих тілАнотація
У статті показано, що проблему з обробленням різальних пластин з надтвердої кераміки можливо вирішити за допомогою вібраційного оброблення. У статті розглянутий абразивний мікс, що приймає участь в обробленні надтвердої кераміки. Охарактеризовано вплив обсягу завантаження на знімання матеріалу. Продемонстровано найкращий показник при обробленні партії пластин. При ущільненні абразиву збільшується глибина впровадження вершини абразивної частинки в поверхню металу і відбувається перехід до мікрорізання, початок якого можна визначити за певним співвідношенням, що є позитивним фактором. Показаний ще один фактор, який викликає підвищення оброблюваності матеріалу. Це співвідношення кількості деталей і абразиву. Зроблено висновок про те, що найбільш інтенсивно обробка ведеться при співвідношенні кількості робочих тіл і пластин від 40 до 60%. Показано, що зі збільшенням зернистості зростає знімання матеріалу і формується менша шорсткість поверхні. Це свідчить про превалюючий вплив на знімання матеріалу мікро- і субмікровиступів абразивних зерен. У процесі досліджень вібраційної обробки надтвердої кераміки було з'ясовано як впливає змочування зони різання на продуктивність. Змочування впливає на збільшення кількості вилученого матеріалу з поверхні пластини дуже повільно, тобто продуктивність ВіО повільно зростає. Показано, що в залежності від оброблюваного матеріалу та режимів обробки, характерними механізмами зносу інструментів із ПКНМ. Дана характеристика зносам. При обробці різальних пластин за допомогою вібраційної обробки вільним алмазним абразивом. середня стійкість виросла в кілька разів у порівнянні з пластинами з твердого сплаву (типу ВК, ТК) і швидкорізальною сталлю. Проаналізовано наведені вище матеріали і зроблений висновок, що для інструментів із ПКНМ, незалежно до якої вони групи належать, на високих швидкостях різання найбільш часто характерна хімічна взаємодія із оброблюваним матеріалом та дифузійні процеси інтенсивність яких визначає температурою різання
Посилання
De Godoy V.A.A. Turning of interrupted and continuous hardened steel surfaces using ceramic and CBN cutting tools / V.A.A. De Godoy, A.E. Diniz // Journal of Materials Pro-cessing Technology. – 2011. – № 211(6). – Рp. 1014-1025. – Mode of access: https://doi.org/10.1016/j.jmatprotec.2011.01.002.
Chou Y.K. Hard turning of M50 steel with different microstructures in continuous and intermittent cutting / Y.K. Chou // Wear. – 2003. – Vol. 255. – Pp. 1388-1394. – Mode of access: https://doi.org/10.1016/S0043-1648(03)00102-9.
Chou Y.K. Cubic boron nitride tool wear in interrupted hard cutting / Y.K. Chou, C.J. Evans // Wear. – 1999. – Vol. 225-229. – Pp. 234-245.
Investigation of the mechanical properties and cutting performance of cBN-based cutting tools with Cr3C2 binder phase / K. Slipchenko, I. Petrusha, V. Turkevich, J. Johansson, V. Bushlya, Jan-Eric Ståhlb // Procedia CIRP. – 2018. – Vol. 72. – Pр. 1433-1438. – Mode of access: https://doi.org/10.1016/j.procir.2018.03.180.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.