Вдосконалення механізації портових перевантажувальних комплексів
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.46.2023.288126Ключові слова:
транспортний термінал, портальний кран, автонавантажувач, склад, залізничний транспорт, імітаційна модель, схема механізаціїАнотація
Розглянуто питання модернізації схем механізації вантажопотоків при оптимізації логістичних витрат з метою збільшення пропускної спроможності порту. Досліджено процес перевантаження вантажів з використанням різних підйомно-транспортних машин, представлено схеми комплексної механізації портових терміналів. Проаналізовано основні схеми комплексної механізації у порту на прикладі транспортування штучного вантажу – слябу. Провідною ланкою цих схем є портальний кран, для якого розроблено динамічну 3D модель, що дозволяє формувати сценарій виконання транспортної операції з використанням систем симуляції. За допомогою симулятора можна оцінити показники працездатності, надійності крана. Наведено результати розрахунків характеристик складу, його місткості та схеми розміщення слябів. Для побудови алгоритму логістики операцій з транспортування вантажів визначено вхідні дані (структура вантажообігу, енерговитрати, витрати на логістику), об'єкти (підйомно-транспортне обладнання, судна, залізничний транспорт) та вихідну інформацію у вигляді звіту з результатами моделювання. У роботі запропоновано алгоритм імітаційної моделі портового перевантажувального комплексу, що дозволяє візуалізувати технологічний процес перевантажувальних операцій та проводити оптимізацію параметрів за заданими критеріями якості
Посилання
Примачёв Н.Т., Вовк О.Ю. Эффективность функциональной деятельности предприятий морского транспорта. Одесса: ИПРиЭЭИ, 2011. 1247 с.
Haralambides H.E., Ma S., Veenstra A.W. World wide experiences of Port Reform. In book: Transforming the Port and Transportation Business. Acco Publishing, Leuven, 1997. Pp. 1-27.
Ткачук К.В., Суглобов В.В. Впровадження комп’ютерного імітаційного моделювання в експериментальні дослідження портальних кранів. Підйомно-транспортна техніка. 2020. Вип. № 2(63). С. 107-114. DOI: https://doi.org/10.15276/pidtt.2.63.2020.09.
Суглобов В.В., Лаврик В.П., Нефедов И.А. Разработка динамической модели автопогрузчика. Підйомно-транспортна техніка. 2006. № 3. С. 32-41.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.