Особливості протидії низькотемпературній корозії гільзи циліндрів суднових малообертових двигунів
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.46.2023.288181Ключові слова:
суднова енергетична установка, малообертовий двигун, низькотемпературна корозія, система охолодження, частотне регулюванняАнотація
В статі розглядаються особливості вирішення однієї з проблем суднових малообертових двигунів, під час роботи яких на мінімальних і часткових режимах навантаження є виникнення низькотемпературної корозії втулок циліндрів. Проведено огляд систем охолодження суднових головних двигунів та розглянуто можливі перспективи вдосконалення систем охолодження суднових дизельних двигунів. Приділена увага причинам виникнення та способам боротьби з низькотемпературною корозією суднових головних двигунів. Розглянуто способи регулювання системи охолодження суднових дизельних двигунів, визначено, що сучасна концепція регулювання у системі охолодження має передбачати як автоматичне регулювання режимних показників за рахунок встановлення насосів системи охолодження з частотним регулюванням, так і регулювання водно-хімічних параметрів системи охолодження. Також було розглянуто способи регулювання робочих параметрів насосів в системі охолодження суднового головного двигуна, в яких використовується принцип частотного регулювання відцентрових насосів, для забезпечення режимів роботи з найбільшими ККД. Таким чином, частотне регулювання є енергетично ефективним способом регулювання відцентрових насосів при змінних витратах охолоджуючої рідини в системах охолодження суднових двигунів та одним зі способів підтримання оптимального температурного стану. Розглянуто можливість модернізації системи охолодження циліндрів малообертових двигунів по принципу системи LDCL для зменшення впливу та виникнення низькотемпературної корозії
Посилання
Koch F.W., Haubner F.G. Cooling System Development and Optimization for DI Engines. SAE Technical Paper Series. 2000. Pp. 1-16. DOI: https://doi.org/10.4271/2000-01-0283.
Low-heat rejection engines – a concept review / R.A. Churchill, J.E. Smith, N.N. Clarc, R.A. Turton. SAE Technical Paper Series. 1989. Pp. 25-36.
Костишин В.С. Моделювання режимів роботи відцентрових насосів на основі електро-гідравлічної аналогії. Івано-Франківськ, 2000. 163 с.
Service letter SL2019-671/JAP. URL: https://www.man-es.com/docs/default-source/service-letters/sl2019-671.pdf.
Service Letter SL2019-687/NHN. URL: https://www.man-es.com/docs/default-source/service-letters/sl2019 687.pdf?sfvrsn=4fba319_6.
Service Experience - MAN B&W Two-stroke Engines. URL: https://maritimeexpert.files.wordpress.com/2016/service experience.pdf.
Погорлецький Д.С., Грицук І.В., Худяков І.В. Особливості експлуатації лубрикаторної системи мащення суднового двигуна MAN - B&W 5S70ME-C. Сучасні енергетичні ус-тановки на транспорті і технології та обладнання для їх обслуговування: матеріали 14-ї Міжнародної науково-практичної конференції, м. Херсон, 16-18 березня 2023 р. Херсон: Херсонська державна морська академія, 2023. – С. 402.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.