Кінетичні особливості розчинення твердих тіл у рідкому розплаві
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.25.2012.29155Ключові слова:
дифузійне плавлення, тверде тіло, розплав, коефіцієнт дифузії, масоперенос, концентрація, межа розділу фаз, баланс маси, лінійна швидкістьАнотація
Розглянуто повний баланс маси речовини у процесі розчинення твердого тіла. На підставі балансу складені диференціальні рівняння зміни у часі масової і лінійної швидкості розчинення твердого тіла у рідкій фазі. Виведені нові рівняння принципово відрізняються від загальноприйнятих тим, що при наявності концентрованого розчину розрахункова швидкість розчинення значно більша,
тому що в них враховується не тільки зміна концентрації розплаву в часі, але й величина коефіцієнта масопереносу. Запропоновані рівняння найбільш актуальні при розрахунках кінетики розчинення твердих тіл у концентрованих розплавах (наприклад, заліза у залізовуглецевому розплаві, вапна у шлаку, тощо)
Посилання
Меджибожський М.Я. Основи термодинаміки і кінетики сталеплавильних процесів / М.Я. Меджибожський, П.С. Харлашин // К. : Вища школа, 1993. – 328 с.
Меджибожский М.Я. Уточнение основного закона кинетики растворения твёрдых тел в жидкостях / М.Я. Меджибожский // Известья ВУЗов. Чёрная металлургия. – 1974. – № 2. – С. 53-57.
Харлашин П.С. Мышьяк и его роль в металлургических процессах / П.С. Харлашин // К. : Вища школа, 1993. – 304 с.
Меджибожский М.Я. Теоретические основы сталеплавильных процессов / М.Я. Меджибожский, П.С. Харлашин // К. : УМК ВО, 1992. – 250 с.
Меджибожский М.Я. Основы термодинамики и кинетики сталеплавильных процессов / М.Я. Меджибожский // Киев, Донецк. : Вища школа. Головное издательство, 1986. – 280 с.
Харлашин П.С. Влияние мышьяка на свойства металлических систем и качество стали / П.С. Харлашин, М.А. Шумилов, Е.И. Якушечкин // К. : Вища школа, 1991. – 344 с.
Явойский В.И. Теория процессов производства стали / В.И. Явойский // М.: Металлургия, 1967. – 792 с.
Островский О.Н. Свойства металлических расплавов / О.И. Островский, В.А. Григорян, А.Ф. Вишкарев // М. : Металлургия, 1988. – 304 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.