Особливості розподілу марганцю поміж фазами у високохромистих чавунах
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.26.2013.29940Ключові слова:
чавун, марганець, мікроструктура, карбіди, мікротвердістьАнотація
Показано, що розподіл марганцю між карбідами та матрицею у високохромистих чавунах залежить від кількості марганцю в чавуні. Легування карбідів марганцем підвищує їх твердість
Посилання
Гарбер М.Е. Отливки из белых износостойких чугунов / М.Е. Гарбер. – М.: Машиностроение. 1972. – 112 с.
Цыпин И.И. Белые износостойкие чугуны. Структура и свойства / И.И. Цыпин. – М.: Металлургия. 1983. –176 с.
Герек А. Легированный чугун – конструкционный материал / А. Герек, Л. Байка. – М.: Металлургия. 1978. – 208 с.
Комаров О.С. Высокохромистый чугун как материал для быстро изнашиваемых деталей машин / О.С. Комаров [и др.] // Литейное производство. – 2008. –№ 2. – С.2-4.
Іванов Д. Абразивна стійкість проти спрацювання високохромистого чавуну / Д. Іванов, О. Митяев // Машинознавство. – 2000. – №10. – С.22-25.
Капустин М.А. Оптимизация химического состава износостойкого чугуна для литых мелющих шаров / М.А. Капустин, И.А. Шестаков //Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні. – 1999. –№2. – С.32-33.
Гудремон Э. Специальные стали / Э. Гудремон. – М.: Металлургия. 1966. Т.1 –736 с.
Чейлях А.П. Экономнолегированные метастабильные сплавы и упрочняющие технологии / А.П. Чейлях. – Харьков: ННЦ ХФТИ. 2003. –212 с.
Кириллов А.А. Структурно и неструктурно чувствительные свойства хромистых чугунов / А.А. Кириллов [и др.] // Черные металлы. – 2007. – сентябрь. – С.7–13.
Волчок И.П. Влияние марганца на процессы структурообразования износостойких высокохромистых чугунов / И.П. Волчок, В.В. Нетребко // Строительство, материаловедение, машиностроение: Сб. науч. трудов. – Дн-вск.: ПГАСА. - 2012. - Вып. 64. – С.301–304.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.