Вплив температури ліквідус виплавлюваних сталей і перегріву над ним на механічні властивості метала
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.26.2013.29982Ключові слова:
температура випуску металу з печі, перегрів стали над ліквідусу, механічні властивості сталіАнотація
При виплавці сталі, у виробництві і в теорії процесу, не завжди враховується температура ліквідус виплавленої сталі. Знайдено, за літературними даними, що перегрів стали над ліквідус і її механічні властивості залежать від її температури ліквідус. Запропоновано спосіб уточнення оптимальної температури випуску металу з печі
Посилання
Скребцов А.М. Оптимальные температуры нагрева жидкого металла в плавильных агрегатах. Две температуры сплавов на основе железа / А.М. Скребцов // Процессы литья. – 2011. – №1. – С. 3-9.
Температура ликвидус металлического расплава и её влияние на количество оксидных неметаллических включений / А.М. Скребцов и др. // Актуальные проблемы современной металлургии. Сборник научных трудов посвященный 100-летию со дня рождения профессора М.Я. Меджибожского. – Мариуполь: ПГТУ. – 2012. – С. 79-83.
Влияние температуры и времени выдержки расплава при ней на качество затвердевшей отливки / А.М. Скребцов // Вісник ПДТУ. – Вып. 22. – 2011. – С. 140-144.
Василевский П.Ф. Технология стольного литья / П.Ф. Василевский. – М.: Машиностроение, 1974. – 408 с.
Колосов М.И. Качество слитка спокойной стали / М.И. Колосов и др. – М.: Металлургия, 1973. – 408 с.
Карнаухов М.М. Металлургия стали / М.М. Карнаухов. Бессемеровский и томасовский процессы, – Л. - M.: ОНТИ НКТП, 1934. – 246 с.
Лейкин В.Е. Электрометаллургия стали и ферросплавов / В.Е. Лейкин, П.А. Сахарук. – М: Металлургиздат, 1960. – 600 с.
Еланский Г.Н. Разливка и кристаллизация стали / Г.Н. Еланский. – М.: МГВИ, 2010. – 192 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.