Особливості міжатомних зв'язків та формування структури у подвійних Fe-C сплавах
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.27.2013.30795Ключові слова:
цементит, концентрація, міжатомна взаємодія, електровід’ємністьАнотація
Карбідна фаза в сплавах на основі заліза відіграє домінуючу роль у формуванні фізико-механічних властивостей сталей різного призначення. Тому вивченню її природи і властивостей приділяється велика увага. Найбільш «простий» карбід при охолодженні подвійних Fe-C сплавів виділяється у вигляді з'єднання Fe3C, природа якого поки не достатньо вивчена. Відомо, що ця фаза метастабільна і в певних умовах може розпадатися на вільний вуглець і атоми заліза. У даний роботі досліджені особливості формування цементиту, виходячи з припущення, що міжатомних зв'язків у ньому має іонно-ковалентний характер, рівень якої визначається різницею електровід’ємностей Fe та C
Посилання
Смирнов А.А. Теория сплавов внедрения / А.А. Смирнов. - М. : Наука, 1979. - 368 с.
Мэлвин-Хьюз Э.А. Физическая химия / Э.А. Мэлвин-Хьюз. - М. : Иностр. лит., 1962. - 1148 с.
Даркен Л.С. Физическая химия металлов / Л.С. Даркен, Р.В. Гурри. - М. : Металлургиздат, 1960. - 582 с.
Дей К. Теоретическая неорганическая химия / К. Дей, Д. Селбин / Пер. с англ. - М. : Химия, 1976. – 568 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.