Визначення динамічних складових реакцій в підшипниках дискового валу роторних пил (повідомлення 2)
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.48.2024.310673Ключові слова:
реакції підшипників, ексцентриситет, ударний імпульс, ріжучий дискАнотація
Для сучасного прокатного виробництва актуальним є питання міцності та надійності конструкцій роторних пилок, які призначені для різання гарячого прокату. Одним із факторів, що знижує надійність роторної пили, є недостатня довговічність підшипників валу швидкохідного диска, який сприймає зусилля різання. Практика показує, що застосовані методи розрахунку на міцність опорних підшипників не дозволяють врахувати всі можливі фактори, що впливають на надійність підшипників у процесі різання. По-перше, як з'ясувалося, в процесі експлуатації пильний диск має радіальне биття, можливо через помилку при нарізанні зубів диска і ексцентричну посадку диска на посадочне місце при його заміні. Також у зв'язку з тим, що процес різання роторною пилкою дуже короткочасний, силу різання прийнято вважати силою удару. Метою даної роботи є визначення довговічності підшипників дискового валу роторної пили, враховуючи такі фактори, як радіальне биття диску та ударне навантаження в процесі різання. Як відомо, при тривалій експлуатації об’єкту місце для посадки ріжучого диску на планшайбі зношується, інколи виникає похибка в отворі при виготовленні нового диску. Тому має місце ексцентриситет центру ваги диску. Наявність цього ексцентриситету враховується в роботі при визначенні шуканих сил за допомогою принципу Д’Аламбера умовного зрівноваження сил. Враховуючи те, що тривалість різання це короткочасний процес (триває 0,105 с), то при визначенні реакцій в опорах дискового валу, що виникають під дією сил різання, можливо розглядати процес різання як ударне явище. Через те, що процес різання дисковою пилою дуже короткочасний, силу різання вважаємо силою удару. Величини сил реакцій в підшипниках визначаються під час різання з використанням теорем динаміки при ударі: теореми імпульсів та про зміну кінетичного моменту. Для можливості теоретичного визначення впливу биття диску на реакції в опорах підшипникового валу проведені експериментальні дослідження биття диска та визначені зусилля різання
Посилання
Іщенко А. О., Карпенко Т. М., Капустін С. В. Визначення динамічних складових реакцій в підшипниках дискового валу роторних пил (повідомлення 1). Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія «Технічні науки». 2023. № 47. С. 165-169. DOI: https://doi.org/10.31498/2225-6733.47.2023.300053.
Ищенко А.А., Лоза Е.А. Пилы горячей резки проката. Конструкции и расчёт : монография. Мариуполь : ГВУЗ «ПГТУ», 2012. 251 с.
Effects of operation temperature on thermal expansion and main parameters of radial ball bearing / Mitrović R. M., Atanasovska I. D., Soldat N. D., Momčilović D. B. Thermal Science. 2015. Vol. 19. Iss. 5. Pp. 1835-1844. DOI: https://doi.org/10.2298/TSCI141223091M.
Иванченко Ф. К., Гребеник В. М., Ширяев В. И. Розрахунок машин та механизмів прокатних цехів. Частина 6. Ножиці и пили : підручник / за ред. А.В. Ширяева. Маріуполь : ПДТУ, 2012. 84 с.
Гребеник В. М., Іванченко Ф. К., Ширяев В. И. Розрахунок металургійних машин та механизмів : підручник. Київ : Вища школа, 1988. 448 с.
Influence study of oil film thrust bearing on thermal characteristics of high-speed precision roll grinding head / Wu H., Wang K., Sun G., Zhao L. Manufacturing Technology. 2019. Vol. 18. No. 2. Pp. 330-336. DOI: https://doi.org/10.21062/ujep/101.2018/a/1213-2489/MT/18/2/330.
Гайдамака А. В. Підшипники кочення. Харків : НТУ «ХПІ», 2009. 248 с.
Доброносов Ю. К. Механічне обладнання металургійних заводів (устаткування прокатних цехів). Краматорськ : ДДМА, 2019. 50 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.