Математична модель вуглецювмісних відходів в металургії
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.30.2015.51347Ключові слова:
модель, металургія, відхід, вуглець, графи, сировинна базаАнотація
Наведено основні принципи математичного моделювання технологічних процесів, спрямованих на виокремлення окремих компонентів сировинної бази виробництва в продуктивну базу і дослідження їх динаміки при проходженні від одного переділу до іншого з метою пошуку шляхів підвищення їх споживчої вартості. Запропоновано модель, яка дозволяє простежити динаміку зміни структури будь-якого компонента, що містить вуглець, починаючи з самого ємного матеріалу - вугільної шихти до їх розміщення у відхідних газах і пилу, шлаках і готовому металі. Наведена в роботі модель дозволяє досить швидко оцінити основні напрямки руху компонентів сировинної бази, що містять вуглець і його сполуки з тим, щоб отримати, по можливості замкнуті цикли руху цих матеріалів або їх модифікації в рамках одного і того ж виробництва. Окремий компонент сировинної бази розглядається в рівній мірі і в готовій продукції, і у відходах. Підкреслена рівнозначність цих паралельних процесів в будь-якій виробничій системіПосилання
Волошин В.С. Природа отходообразования / В.С. Волошин. – Мариуполь : Рената, 2007. – 666 с.
Харлашин П.С. Металлургия : учебник для ВУЗов / П.С. Харлашин, В.С. Волошин. – Донецк : Норд-пресс, 2004. – 723 с.
Явойский А.В. Научные основы современных
сталеплавильных процессов / А.В. Явойский, П.С. Харлашин, В.С. Волошин. – Мариуполь, 2003. – 276 с.
Тарасов В.П. Газодинамика доменного процесса / В.П. Тарасов. – М. : Металлургия, 1982. – 224 с.
Чернов Д.К. Избранные труды по металлургии и металловедению. Классики науки / Д.К. Чернов. – М. : Наука, 1983. – 445 с.
Амелинг Д. Эффективное использование ресурсов хороший аргумент для стали / Д. Амелинг, Эндельманн // Черные металлы. – 2008. – №1. – С. 73-81.
Порядок из хаоса. Новый диалог человека с природой / И. Пригожин [и др.]. – М. : КомКнига, 2005. – 296 с.
Явойский В.И. Металлургия стали / В.И. Явойский, Г.Н. Ойкс. – М. : Металлургия, 1973. – 816 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.