Зниження витрат енергоресурсів при виробництві сталі на металургійних підприємствах України як спосіб підвищення конкурентоспроможності продукції
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.30.2015.51575Ключові слова:
енергоємність, стійкій розвиток, сталь, конкурентоспроможність, ресурсозберігаючі технологіїАнотація
В кінці 20 століття світова економіка зіштовхнулася з проблемою різкого скорочення природних ресурсів, що не могло не стурбувати представників бізнесу. З іншого боку забруднення навколишнього середовища відходами виробництва не тільки створило проблеми для проживання населення у промислових регіонах, але і привело до глобальних кліматичних змін, що не могло не стурбувати широкі кола громадськості. У документах з питань стійкого розвитку зазначається, що модернізація виробництва та впровадження нових чистих технологій, з одного боку, можуть істотно підвищити якість продукції та скоротити витрати на її виробництво, а з іншого боку - забезпечити скорочення відходів, що забруднюють навколишнє середовище. Скорочуючи питомі витрати сировини та енергоресурсів на виробництво продукції, можна зберегти природні ресурси, скоротити викиди і скиди шкідливих речовин у навколишнє середовище та зменшити накопичення твердих відходів на звалищах. Кошти, зекономлені на ресурсах, можна направляти на створення природоохоронних об'єктів, без яких не може обійтися сьогодні жодна, навіть найдосконаліша, безвідходна технологіяПосилання
Буторина И.В. Экологические проблемы производства стали / И.В. Буторина, П.С. Харлашин. – Донецк: Норд-Пресс, 2008. – 268 с.
Буторина И.В. Пути снижения энергоемкости металлургических процессов на предприятиях Украины / И.В. Буторина, П.С. Харлашин, А.В. Сущенко // Сталь. – 2003. – №7. – С. 97-101.
Буторина И.В. Основы устойчивого развития металлургического производства / И.В. Буторина. – Донецк: Каштан, 2005. – 332 с.
Харлашин П.С. Математическая модель жизненного цикла стали как фактор оптимизации металлургического производства с целью улучшения экологических показателей / П.С. Харлашин, И.В. Буторина, А.В. Бендич // Вісник Приазовського державного технічного університету: Зб. наук. пр. / ПДТУ. – Маріуполь, 2012. – Вип. 24. – С. 25-37.
ЭСКО – портал об энергосбережении [Электронный ресурс]: Режим доступа: http://esco-ecosys.narod.ru/2008_6/art175.htm.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.