Вплив швидкості нагріву на точку АС3 і на розмір зерна аустеніту
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.30.2015.52162Ключові слова:
початкове зерно аустеніту, швидкість безпосереднього електронагрівання, ізотермічний зростання зерна аустеніту, ізотермічна витримкаАнотація
Дослідження виконані на універсальній установці швидкісного безпосереднього електронагріву з одночасною реєстрацією дилатометричної і термічної кривих нагрівання сталі Cт6. Досліджували вплив швидкості нагріву від 0,1 до 30°С/с на положення точки АС3, розмір початкового зерна аустеніту і зростання аустенітного зерна при нагріванні до 1000°С. Точку АС3 визначали на перегинах дилатометричної і термічної кривих і уточнювали металографічним методом на оптичному та електронному мікроскопах. Точка АС3 підвищується при збільшенні швидкості нагріву від 0,1 до 10°С/с приблизно на 40°С, а розмір початкового аустенітного зерна, навпаки, значно зменшується. Найбільш інтенсивно аустенитное зерно росте при повільному підвищенні температури нагріву до 1000°СПосилання
Kraster Dimitar About the surface hardening of tool steels by electrical discharge treatment in electrolyte / Dimitar Kraster, Vordanov Bayan // Solid State Phenom. – 2010. – №159. – P. 137-140.
Гриднев В.Н. Критические точки сплавов железа при быстром нагреве / В.Н. Гриднев, С.П. Ошкадеров // Фазовые превращения : сб. статей. – К., 1970. – №27. – С. 84-87.
Гриднев В.Н. Критические точки чистого железа при скоростном электронагреве / В.Н. Гриднев, Ю.Я. Мешков, С.П. Ошкадеров // Вопросы физики металлов и металловедения. – К., 1964. – №18. – С. 96-99.
Разработка оптимальных режимов поверхностной закалки с нагревом ТВЧ / Д.В. Сталинский [и др.] // Металлургическая и горнорудная промышленность. – 2009. – №5. – С. 65-70.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.