Оптимізація маршруту обробки елементарних поверхонь складних корпусних деталей на верстатах типу «обробляючий центр»
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.30.2015.52648Ключові слова:
допоміжний час, верстат типу «обробляючий центр», задача комівояжера, оптимізація маршруту обробкиАнотація
У даній статті описана оптимізація процесу обробки та мінімізація числа змін інструменту. Наведено два варіанти складання маршрутів обробки, згідно з правилами побудови маршрутів обробки для верстатів типу «обробний центр». Перший - за класичною технологією обробка кожного отвору здійснюється повністю по всіх переходах, що забезпечує необхідну точність розмірів і форми. Другий - мінімізація числа змін інструменту. Цей метод полягає в розбитті отворів на групи по діаметру. Спочатку відбувається обробка отворів одним інструментом, по першому переходу обробляються всі отворів однієї групи, потім - здійснюється зміна інструменту і обробка по другому переходу і т.д.Посилання
Автоматизированная система проектирования технологических процессов механосборочного производства / В.М. Зарубин [и др.]. – М. : Машиностроение, 1979. – 247 с.
Дальский А.М. Технология машиностроения: учебник для вузов : в 2-х т. / А.М. Дальский, А.И. Кондаков. – 3-е изд., испр. и перераб. – М. : Изд-во МГТУ им. Н.Э. Баумана, 2011. – 478 с.
Рыжов Э.И. Оптимизация технологических процессов механической обработки / Э.И. Рыжов, В.И. Аверченков. – Киев : Наукова думка, 1989. – 192 с.
Акоф Р. Основы исследования операций / Р. Акоф, М. Сасиени. – М. : Мир, 1971. – 536 с.
Косилова А.Г. Справочник технолога машиностроителя: в 2-х т.; Т. 1 / А.Г. Косилова, А.М. Дальский, Р.К. Мещеряков. – 5-е изд., перераб. и доп. – М. : Машиностроение, 2001. – 912 с.
Мудров В.И. Задача коммивояжера / В.И. Мудров. – М. : Знание, 1969. – 66 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.