Застосування методу кінцевих елементів при побудові сітки в ANSYS Meshing для CFD моделей
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.30.2015.52799Ключові слова:
метод кінцевих елементів, прикордонний шар, загальна товщина, плавний перехід, гібридна сітка, чотирикутна сіткаАнотація
Розроблено методику та здійснено аналіз побудови 2D сітки, використовуючи метод кінцевих елементів в ANSYS Meshing для теплообмінників з коридорним розташуванням труб в пучках та з криволінійним їх розташуванням в компактних пучках труб нової конструкції. Розглянуто особливості та розроблений алгоритм побудови сітки для задач гідро- газодинаміки і тепло- масопереносу. Вибрано найбільш оптимальні та якісні сітки для CFD моделейПосилання
Дульнев Г.Н. Применение ЭВМ для решения задач теплообмена / Г.Н. Дульнев, В.Г. Парфенов, А.В. Сигалов. – М. : Высшая школа, 1990. – 207 с.
Власова Е.А. Приближенные методы математической физики / Е.А. Власова, В.С. Зарубин, Г.Н. Кувыркин. – М. : Изд-во МГТУ им. Н.Э. Баумана, 2001. – 700 с.
Ferziger J.H. Computational Methods for Fluid Dynamics / J.H. Ferziger, M. Perić. – 3., rev. ed. – Berlin; Heidelberg; New York; Barcelona; Hong Kong; London; Milan; Paris; Tokyo: Springer, 2002. – 423 р.
Патанкар С.В. Численные методы решения задач теплообмена и динамики жидкости / С.В. Патанкар. – М. : Энергоатомиздат, 1984. – 150 с.
ANSYS Meshing User's Guide. Release 15. ANSYS, Inc. Southpointe 275 Technology Drive Canonsburg, PA 15317, 2013. – 492 р.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.