Аномальна поведінка легуючих елементів сталі в спадковій структурі твердого металу при плавці його в електропечі
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.31.2015.70141Ключові слова:
елемент, сталь, γ-фази, α-фази, ферит, перлітАнотація
Виявлено, що при плавці сталі в електропечі дія компонентів розплаву на спадкову структуру затверділого металу залежить від атмосфери печі (окисної або відновлювальний). Елементи, що розширюють області існування γ-фази заліза в окислювальний період плавки, зменшують кількість фериту в структурі затверділої сталі. Ті ж елементи у відбудовний період плавки діють в тому ж напрямку, але значно слабшеПосилання
Гуляев А.П. Металловедение / А.П. Гуляев. – М. : Металлургия, 1986. – 542 с.
Структура затвердевшего металла как наследственное свойство химического состава жидкого расплава / А.М. Скребцов, В.М. Хлестов, А.С. Качиков, А.О. Секачев, В.В Терзи // Вісник Приазовського державного технічного університету : Зб. наук. пр. / ДВНЗ «ПДТУ». – Маріуполь, 2014. – Вип. 29. – С. 15-20.
Крамаров А.В. Производство стали в электропечах. – М. : Металлургиздат. – 1969. – 440 с.
Яценко А.И. Структурно-концентрационные особенности δ(α)→γ-превращения в низ-коуглеродистых сталях / А.И. Яценко, К.Ю. Доронкин, П.Д. Гришко // Металловедение и термическая обработка металлов. – 1986. – № 7. – С. 18-20.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.