Дослідження теплообмінних процесів, які протікають в контурах систем опален- ня та гарячого водопостачання, у теплообмінному апараті змієвикового типу
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.32.2016.83703Ключові слова:
підігрівально-акумуляторна установка, триконтурний теплообмінник, система незалежного теплопостачанняАнотація
Дослідження паливно-енергетичного комплексу дозволило розкрити величезний енергозберігаючий потенціал у комунальній теплоенергетиці. Енерго- і ресурсозберігаючі агрегати та системи набувають актуальності в реалізації цього потенціалу, особливо у зв'язку з невпинним наближенням кризи енергетичної галузі. Розглянуто саморегульована система теплопостачання від індивідуальних теплових пунктів з підігрівально-акумуляторними установками і теплообмінниками змієвикового типу для незалежних систем опалення та гарячого водопостачання. Теплообмінники змієвикового типу застосовуються в комунальній енергетиці для передачі тепла (наприклад, геотермальних вод) до незалежних контурів системи опалення та гарячого водопостачання. Був проведений теплотехнічний розрахунок підігрівально-акумуляторної установки з теплообмінником змієвидного типу для незалежних систем теплопостачання від індивідуального теплового пункту, в результаті якого на дослідно-промисловій установці в лабораторних умовах були отримані дослідні дані. Показані особливості перебігу потоків в міжтрубному просторі, їх вплив на теплообмін і температури теплоносіїв першого і проміжних контурів. Для поліпшення технічних характеристик триконтурного теплообмінника змієвикового типу необхідно знати, які процеси протікають всередині апарату.
Рішення цього завдання дозволить в подальшому економити витрати матеріалів на виготовлення триконтурних теплообмінників змієвикового типу і забезпечить енергоефективність системиПосилання
Пат. 81831 Україна, МПК F 24 D 11/00. Багатоконтурний теплообмінний апарат змієвикового типу для незалежних систем опалення та гарячого водопостачання / І.Г. Шитікова, А.О. Олексюк. – № u201301303; заявл. 04.02.2013; опубл. 10.07.2013, Бюл. № 13. – 4 с.
Олексюк А.О. Енергоресурсозберігаючі системи теплопостачання з індивідуальними тепловими пунктами і багатоконтурними теплообмінниками : автореф. дис. …доктора техн. наук : 05.23.03 / А.О. Олексюк; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. – Макіївка, 2008. – 34 с.
Денисенко Ю.Н. Решение задачи структурной идентификации математической модели отопительной установки / Ю.Н. Денисенко, В.И. Панферов // Вестник Южно-Уральского государственного университета. Серия : Энергетика. – 2008. – № 26(126). – С. 4-9.
Олексюк А.О. Влияние режимов регулирования на величину термического и эксергетического КПД в теплообменнике змеевикового типа / А.О. Олексюк, И.Г. Шитикова // Будівельне виробництво. – 2014. – № 57(2). – С. 46-51.
Олексюк А.А. Моделирование теплообмена в теплообменнике змеевикового типа для независимых систем отопления и горячего водоснабжения / А.А. Олексюк, И.Г. Шитикова // Вісник Донбаської національної академії будівництва і архітектури. – 2014. – Вип. 5. – С. 68-72.
Non Conventional Sources of Energy / Y.A. Sadawarte [et al.] // International Journal of Computer Applications. – 2012. – P. 1-11.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.