Відновлення фундаментних рам двигунів та генераторів за допомогою композитного матеріалу «Multimetal Stahl 1018»
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.32.2016.83931Ключові слова:
напруження, турбоагрегат, епюра, фундаментні рами, «Multimetal Stahl 1018», алгоритм, Microsoft Excel, Solid WorksАнотація
У статті розглянуто питання використання сучасного композитного матеріалу «Multimetal Stahl 1018» для відновлення фундаментних рам під турбогенератори теплових електростанцій. Досліджено напружено-деформований стан полімерних зразків, вмонтованих у фундаментні рами циліндрів низького тиску ТЕС. Використовуючи результати розв'язку задачі теорії пружності Мічелла, отримані величини нормальних і дотичних головних напружень, які виникають у зразку під дією рівномірно розподіленого навантаження. Чисельний аналіз задачі проводився при варіюванні конструктивними параметрами зразка і величин заглиблень його в пази фундаменту. Запропоновано алгоритм розрахунку, який реалізований за допомогою програми Microsoft Excel і Solid WorksПосилання
Савинов О.А. Современные конструкции фундаментов под машины и их / О.А. Савинов. – 2-е изд., перераб. и доп. – Л. : Стройиздат. Ленингр. отделение, 1979. – 200 с.
Ищенко А.А. Технологические основы восстановления промышленного оборудования современными полимерными материалами / А.А. Ищенко. – Мариуполь : ПГТУ, 2007. – 250 с.
Експлуатація та обслуговування машин / В.М. Кравченко [та ін.]. – Донецьк : Донбас, 2014. – С. 533.
Трухний А.Д. Стационарные паровые турбины / А.Д. Трухний. – М. : Энергоатомиздат, 1990. – 598 с.
Мусхелишвили Н.И. Некоторые основные задачи математической теории упругости / Н.И. Мусхелишвили. – М. : Наука, 1966. – 707 с.
Дударева Н.Ю. Самоучитель SolidWorks 2006 / Н.Ю. Дударева, С.А. Загайко. – СПб. : БХВ-Петербург, 2006. – 336 с.
Беляев Н.М. Сопротивление материалов / Н.М. Беляев. – М. : Г.И.Ф.-М.Л., 1962. – 856 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.