Акватуризм і основи безпеки
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6733.32.2016.83952Ключові слова:
аква, водний туризм, берег, хвиля, штучне дихання, рятувальні засоби, протягом, утоплення, рафтинг, каяк, катамаран, байдарка, каноеАнотація
У статті подано аналіз сучасного аква- (водного) туризму, небезпек, які можуть застерігати людини при проведенні водних туристських походів і змагань. Представлено основні цілі та завдання при підготовці фахівців водного туризму, головним чинником якого є забезпечення безпеки, теми підготовки, матеріали по теоретичному, практичному розділами та видами підготовки основ безпеки, що дозволяє сформувати повне уявлення про пред’явлені вимоги. Уперше зроблено спробу розробки загальноосвітнього стандарту підготовки з безпеки на воді фахівців сфери акватуризму, де, в основному, зосереджується спрямованість навчання на надання допомоги постраждалим на воді, що базується на нових пріоритетах і принципах сучасного професійного освіти, використовуючи його загальні закономірності, враховуючи місцеві особливості тих регіонів, для яких готуються фахівціПосилання
Руденко Л.Л. Организация и менеджмент туризма : Учебное пособие / Л.Л. Руденко, А.Б. Косолапов. – Владивосток : ДВГАЭУ, 1996. – 236 с.
Ганопольский В.И. Туризм и спортивное ориентирование / В.И. Ганопольский, Е.Я. Безносиков, В.Г. Булатов. – М. : ФиС, 2009. – 163 с.
Биржаков М.Б. Безопасность в туризме / М.Б. Биржаков, Н.П. Казаков. – СПб. : Издательский дом «Герда», 2008. – 208 с.
Руденко Л.Л. Безопасность туризма : Учебно-методическое пособие / Л.Л. Руденко. – Владивосток : ВГУЭС, 2001. – 112 с.
Григорьев В.Н. Водный туризм / В.Н. Григорьев. – М. : Профиздат, 1990. – 304 с.
Штангей Ю.В. Федерація спортивного туризму України. «Про концептуальні засади розвитку видів спортивного туризму в Україні» / Ю.В. Штангей, В.Й. Іванов. – К., 2007. – 34 с.
Калихман А.Д. Спортивные походы на плотах /А.Д. Калихман, М.Ю. Колчевников. – М. : Физкультура и спорт, 1985. – 128 с.
Соколов В.А. Спортивний туризм на сучасному етапі. Матеріали Міжнародної НПК «Туризм у XXI столітті: глобальні тенденції і регіональні особливості» / В.А. Соколов, Ю.В. Штангей, І.В. Петрова. – К. : Освіта, екологія, культура, 2002 – 304 с.
Дегтярь Г.М. Профессиональная подготовка студентов по основам безопасности в туризме : дис. …канд. пед. наук : 13.00.08 / Дегтярь Галина Максовна. – Сходня, 2001. – 135 с. – 61:01-13/1509-7.
Про туризм : Закон України від 15 вересня 1995 р., № 324/95-ВР зі змінами та доп. [Електронний ресурс] // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1995. – № 31. – Ст. 241. –(http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/324/95-80/page).
Козлов А.В. Прикладное плавание / А.В. Козлов. – СПб., 1998. – 47 с.
Коструб А.А. Медицинский справочник туриста / А.А. Коструб. – Москва: Профиздат, 1990. – 256 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Журнал "Вісник Приазовського державного технічного університету. Серія: Технічні науки" видається під ліцензією СС-BY (Ліцензія «Із зазначенням авторства»).
Дана ліцензія дозволяє поширювати, редагувати, поправляти і брати твір за основу для похідних навіть на комерційній основі із зазначенням авторства. Це найзручніша з усіх пропонованих ліцензій. Рекомендується для максимального поширення і використання неліцензійних матеріалів.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди, які стосуються неексклюзивного поширення роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі.