Подход к выбору типа диалога для адаптивных обучающих систем «Человек-компьютер» на основе анализа предпочтений оператора
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20313Ключові слова:
людино-машинна система, діалог, людина-оператор, адаптація, індивідуальні характеристикиАнотація
Представлений метод вибору електронного учбового модуля в умовах відкритої освітньої модульної мультимедіа системи. Використовується підхід, що заснований на теорії нечітких множин, та дозволяє перейти до єдиної шкали вимірювання із збереженням сенсу параметрів. Прийняття рішення про вибір модуля проводиться на основі значень функції приналежності опуклої комбінації нечітких множин, відповідних вимірюваним параметрам
Посилання
- Лавров Е.А., Барченко Н.Л. Проблемы адаптации в человеко-машинных обучающих системах// Вісник Сумського національного університету. Сер. “Механізація та автоматизація виробничих процесів”. – Суми: СНАУ, 2005. - Вип. 11(14). – С. 73-83 .
- Лавров Є.А., Пасько Н.Б., Барченко Н.Л. Подход к использованию экспериментальных данных при эргономическом проектировании человеко-машинных систем // Вісник Сумського національного аграрного університету. Сер. “Механізація та автоматизація виробничих процесів”. – Суми: СНАУ, 2006. - Вип. 9(15). – С. 112-118.
- Лавров Е.А., Барченко Н.Л. Поход к практической реализации адаптации в обучающих человеко-машинных системах // Вісник СНАУ, серія “Механізація та автоматизація виробничих процесів” – Суми: СНАУ, 2008, Вип. 3(19)-2008. С.159-165.
- Осин А.В Создание учебных материалов нового поколения// Информатизация общего образования: Тематическое приложение к журналу «Вестник образования» - М.: Просвещение. – 2003. – №2.
- Лещинский Б. С. Нечеткий многокритериальный выбор объектов недвижимости // Вестник ТГУ. 2003. Вып. 269. С. 116–119.
- Перегудов Ф. И., Тарасенко Ф.П. Основы системного анализа: Учебник. 2-е изд., доп. Томск: НТЛ, 1997. 396 с.
- Саати Т. Математические модели конфликтных ситуаций. М.: Советское радио, 1977, 302 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Е. А. Лавров, Н. Л. Барченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.